Wola walki Ukraińców i ich postawa zadziwia i zachwyca świat. Mężczyźni dzielnie bronią granic swojego kraju. Kobiety, dzieci i osoby starsze często szukają jednak bezpiecznego miejsca z dala od wybuchów i strzałów.

Policjantka z Ukrainy uciekła przed wojną

Jedną z osób, które uciekły przed wojną jest 35-letnia policjantka z Charkowa. Kobieta znalazła schronienie w przyjaciółki z dawnych lat w Siedlcach.

Ukraińska policjantka zabrała ze sobą 84-letnią matkę, 9-letniego syna, siostrę i gromadkę pupilów. Kobieta jest przewodnikiem dwóch policyjnych owczarków belgijskich.

Zbombardowane budynki w Ukrainie/YouTube @Wirtualna Polska
Zbombardowane budynki w Ukrainie/YouTube @Wirtualna Polska

Oczywiście psiaki przyjechały z nią i jej najbliższymi do Polski. 25-latka zabrała również swoje cztery koty oraz dwa koty swojej przyjaciółki.

Kobieta nie zapomniała o ukochanych pupilach

Teraz policjantka z Charkowa i jej najbliżsi są już bezpieczni. 35-latka otrzymała nawet pomoc od siedleckiej policji. Funkcjonariuszki policji z komendy w Siedlcach przekazały jej karmę dla psów.

Jestem bardzo wdzięczna za okazaną pomoc, nie spodziewałam się takiej reakcji Polskiej Policji

- powiedziała wzruszona kobieta.

Policjantka z Charkowa. Źródło: se.pl
Policjantka z Charkowa. Źródło: se.pl
Policjantka z Charkowa. Źródło: se.pl

Nie zapominajmy również, że w Ukrainie pozostało jeszcze mnóstwo ludzi w celu obrony. Potrzebna jest tam mobilizacja i wsparcie. Zaopatrzenie Obrony Terytorialnej w przypadku Ukrainy jest niezbędne, dlatego też powstała pilna zbiórka na stronie pomagam.pl.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze