12 marca 1999 roku Polska, Czechy i Węgry przystąpiły do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Dzień przed tą rocznicą prezydent Andrzej Duda wygłosił przemówienie.

Mocny apel prezydenta Andrzeja Dudy

W piątek, 11 marca prezydent Polski zaapelował przed Zgromadzeniem Narodowym w Sejmie.

Musimy zwiększyć wysiłki i wsparcie dla walczącego narodu ukraińskiego. Niech Kijów i inne ukraińskie miasta nie podzielą losu zburzonej Warszawy

- mówił prezydent Andrzej Duda.

Kinga Duda, Andrzej Duda / YT
Kinga Duda, Andrzej Duda / YT
Kinga Duda, Andrzej Duda / YT

Prezydent Andrzej Duda stwierdził, że ataki Rosji mają znamiona ludobójstwa, a najeźdźcy muszą odpowiedzieć przed międzynarodowymi trybunałami.

„To jest wyzwanie dla całego wolnego świata”

Prezydent Polski wspomniał również słowa amerykańskiego prezydenta Ronalda Reagana. Lata temu polityk nazwał sowiecką Rosję „Imperium zła”. Zdaniem polskiego prezydenta Putin udowodnił, że jego kraj wciąż jest takim imperium.

Ukraina broni wolności, demokracji i uczciwości, natomiast Rosja zdecydowanie woli stać się imperium niż bronić demokratycznych wartości. Andrzej Duda wspomniał również słowa prof. Zbigniewa Brzezińskiego.

Vladimir Putin. Źródło: instagram.com
Vladimir Putin. Źródło: instagram.com
Vladimir Putin. Źródło: instagram.com

Zdaniem profesora Rosja bez Ukrainy przestaje być imperium, a z uporządkowaną i obezwładnioną Ukrainą może stać się takim imperium.

Zatrzymajmy zło. To jest wyzwanie dla całego wolnego świata

- apelował prezydent Andrzej Duda.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze