Informacja została ogłoszona za pośrednictwem krajowej agencji komunikacyjnej Roskomnadzor, która twierdzi, że decyzja została podjęta w odpowiedzi na informację, że firma macierzysta Instagrama Meta ogłosiła, że ​​przyzwoli na wpisy wzywające do ucisku wobec rosyjskich żołnierzy.

Rosyjskie gwiazdy Instagrama są w tarapatach. Nie zostało im wiele czasu

„Jak wiecie, 11 marca Meta Platforms Inc. podjęła bezprecedensową decyzję, zezwalając na publikowanie na swoich portalach społecznościowych Facebook i Instagram informacji zawierających wezwania do przemocy wobec obywateli Rosji” – mówi Roskomnadzo.

Rosyjski rząd ogłosił w piątek, że Instagram zostanie wstrzymany w Rosji po tym, jak firma macierzysta Meta oświadczyła, że ​​przelotnie da możliwość użytkownikom objętym wojną na Ukrainie publikowanie postów nawołujących do przemocy wobec rosyjskich agresorów.

„W wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę tymczasowo uwzględniliśmy formy politycznej ekspresji, które normalnie naruszałyby nasze zasady, takie jak gwałtowne przemowy, takie jak „śmierć rosyjskim najeźdźcom”. Nadal nie dopuścimy do wiarygodnych wezwań do przemocy wobec rosyjskich cywilów” – podkreślił rzecznik Meta.

Rosyjska państwowa agencja medialna RIA Novosti informuje, że zakaz nie wpłynie na każde atrybuty Meta, albowiem WhatsApp pozostanie dostępny.

O tym się mówi: Gdy poznasz te sposoby zużycia skórki z cytryny, zechcesz je wypróbować. Już nie wyrzucisz tego surowca bez sensu

Zerknij tutaj: Związek Kasi Cichopek i Marcina Hakiela to już przeszłość. Aktorka i tancerz wydali specjalne oświadczenie