Jak informuje portal "Interia", doszło do ostrzału szpitala psychiatrycznego znajdującego się w miejscowości Izium w obwodzie charkowskim. W momencie ataku w placówce miało się znajdować 330 osób. To kolejny atak na szpital - wcześniej ostrzelano szpital pediatryczny i położniczy w Mariupolu. Zaatakowano również laboratorium nuklearne w Charkowie.

Kolejne ataki na cywilów

Szef administracji obwodowej Ołeh Syniehubow na Facebooku poinformował o tym, że rosyjskie wojska ostrzelały szpital psychiatryczny. To już kolejny atak na placówkę medyczną, wcześniej doszło do zbombardowania szpitala położniczego i pediatrycznego w Mariupolu. Póki co, nie udało się ustalić ile osób poniosło w ataku śmierć i ile zostało rannych.

Wiadomo, że w szpitalu psychiatrycznym przebywało 330 osób. "To jest zbrodnia przeciwko cywilom, ludobójstwo narodu ukraińskiego" - powiedział Ołeh Syniehubow. To nie jedyne dramatyczne informacje docierające z obwodu charkowskiego.

Ostrzał laboratorium nuklearnego

Władze regionu przekazały także informacje o tym, że w piątek rosyjskie wojska zaatakowały również charkowskie laboratorium nuklearne. Jednocześnie uspokajają, że póki co, nie stanowi to zagrożenia dla ludności cywilnej. Tylko na przestrzeni ostatnich 24 godzin miasto zostało ostrzelane co najmniej 89 razy.

W czwartek doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko informował, że ostrzelany z powietrza miał również zostać charkowski Instytut Fizyczno-Techniczny. W tym miejscu składowane są materiały promieniotwórcze. Na skutek ostrzału miało dojść do pożaru. Zdaniem władz i służb, nie doszło do skażenia radioaktywnego i nie ma póki co takiego zagrożenia.

Zbombardowany szpital w Mariupolu/YouTube @ Guardian News
Zbombardowany szpital w Mariupolu/YouTube @ Guardian News
Zbombardowany szpital w Mariupolu/YouTube @ Guardian News

Myślicie, że jest szansa na szybkie zakończenie rosyjskiej agresji na Ukrainę?

To też może cię zainteresować: Niepokojące doniesienia płyną z Pentagonu. Rosja może zdecydować się na niebezpieczne posunięcie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wiktor Zborowski i Maria Winiarska nie spędzą wspólnie wakacji. Czy ich małżeństwo przechodzi kryzys

O tym się mówi: Mateusz Morawiecki ponuro o ewentualności poniesienia porażki przez Ukrainę. Jego prognoza daje do myślenia