Jak dodał premier, istotne jest tworzenie realnego i dobrego planu mającego pozbawić prezydenta Rosji środków finansowych dających mu możliwość kontynuowania ludobójstwa na terenie Ukrainy.

Co Mateusz Morawiecki przewiduje na wypadek zdobycia Ukrainy przez Putina?

Od kiedy Ukraina zmuszona jest to intensywnego odpierania ataku rosyjskich sił zbrojnych, w przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej teorii i spekulacji na temat skutku rosyjskiej agresji na Ukrainę, a także na temat wydarzeń mogących mieć miejsce w przypadku odniesienia porażki przez Ukrainę.

Głos w tej sprawie zabierają eksperci z różnych dziedzin z obszaru polityki, psychologii i socjologii, a także ekonomii. Wypowiadają się na ten temat również osoby powszechnie znane z jasnowidzenia, możliwości przewidywania przyszłości z kart Tarota, a także osoby intensywnie analizujące poprzednie wydarzenia historyczne i związane z nimi przepowiednie sprzed wielu lat.

Jak donosi Super Express, premier Polski Mateusz Morawiecki jest reprezentantem naszego kraju w trakcie odbywającego się w Wersalu szczytu Unii Europejskiej o charakterze nieformalnym.

Jak możemy się domyślać, główną kwestią omawianą podczas tej wielkiej konferencji jest rosyjska agresja na Ukrainę, aktualna sytuacja i różne ewentualności mogące zaistnieć w wyniku dalszego trwania ataku.

Działania rosyjskich sił zbrojnych Mateusz Morawiecki nazwał masakrą i rzezią, a także wspomniał o licznych dowodach potwornych zbrodni.

Podjął się także prognozy wydarzeń, jakie miałyby miejsce w przypadku porażki Ukrainy - Zdjęcia, które też pokazuje tutaj kolegom premierom z innych krajów, żeby mieli świadomość tego, jak straszny jest ten system, ten reżim. [...] Nie może być tak, że tam ludzie giną, także za naszą wolność, za naszą demokrację i bezpieczeństwo, a są premierzy, którzy chcą zamknąć drzwi dla Ukrainy do UE. [...]

Według przewidywań Mateusza Morawieckiego, gdy Putin zdołała zdobyć Ukrainę, zgładzi dziesiątki tysięcy obywateli, a następnie sięgnie po następne kraje: Litwę, Łotwę, Estonię, Polskę, aby wciąż rozszerzać swoje imperium w głębi Zachodu.

Pozostaje nam kontynuowanie niesienia pomocy Ukraińcom, wspieranie rodzin pozostałych w kraju obrońców i dalsza intensywna modlitwa o zwycięstwo Ukrainy, szczęśliwy powrót do domu tych, których decyzje Putina zmusiły do ewakuacji i rozłąki z najbliższymi.

O tym się mówi: Coraz bardziej popularna w Polsce wróżka przewiduje ostatnie chwile Władimira Putina. Opowiedziała także o zamiarach Rosji wobec Polski

Zerknij: Siergiej Ławrow komentuje ostrzelanie szpitala położniczego i rozmowy z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy