Jak przypomina portal "Pomponik", pierwsza dama Ołena Zełenska stara się na bieżącą relacjonować i komentować sytuację w Ukrainie. W jednym z ostatnich wpisów odniosła się do zbombardowania szpitala położniczego i dziecięcego znajdującego się w Mariupolu. Żona Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego przyznaje, że nie wiadomo, jak wiele matek i ich dzieci zginęło w ataku.

Ołena Zełenska w mocnych słowach o ataku na szpital położniczy

Minęło dwa tygodnie od zbrojnej napaści wojsk rosyjskich na Ukrainę. O ile w początkowych działaniach konfliktu, ataki wymierzone były przede wszystkich w jednostki i infrastrukturę wojskową, o tyle później, coraz częściej ich ofiarami padała ludność cywilna. W środę 9 marca doszło do ataku na szpital położniczy i dziecięy w Mariupolu.

W mediach społecznościowych Ołena Zełenska podzieliła się relacją z ostrzelanego szpitala. Nagranie robi ogromne wrażenie. Widać na nim całkowicie zniszczony budynek, jednak jak zaznacza ukraińska pierwsza dama "najgorszego jeszcze nie widzimy. Nie wiemy, ile matek i dzieci zostało zabitych i rannych".

Ołena Zełenska, podobnie jak jej mąż, nie przestają apelować do NATO i społeczności międzynarodowej o zamknięcie przestrzeni powietrznej nad Ukrainą, które mogłoby powstrzymać kolejne ataki rakietowy wojsk rosyjskich i mordowanie ludności cywilnej. Z goryczą Zełenska stwierdziła, że "nikt nie słucha" ich słów.

Ostra reakcja na ostrzelanie szpitala w Mariupolu

Sytuacja w Mariupolu jest dramatyczna. Jak informował szef ukrińskiego MSZ Dmytro Kuleba, jeszcze przed atakiem na szpital położniczy, rosyjscy żołnierze przetrzymują ponad 400 tysięcy zakładników, wśród których znajdują się również nowonarodzone dzieci.

Ludność pozbawiona jest dostępu do wody, ogrzewania, prądu. Rosyjskie wojska uniemożliwiają także zorganizowanie korytarzy humanitarnych. Kuleba zaapelował, żeby świat podjął natychmiastowe działania i powstrzymanie rosyjskiego bestialstwa wobec cywilów.

Myślicie, że apele Ukrainy zostaną wreszcie wysłuchane?

To też może cię zainteresować: Poruszające zdjęcie z Ukrainy obiegło sieć. Widok rodziców żegnających dziecko łamie serca ludzi na całym świecie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wyznanie dziewczynki wywołało wiele emocji. Na zdjęciu rozpoznała swoje poprzednie wcielenie

O tym się mówi: Generał Mieczysław Cieniuch ocenia szansę polskiej armii w starciu z Rosją. Jego słowa nie napawają optymizmem