Jak przypomina portal "Super Express", od rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę minęło już 14 dni. W tym czasie mieliśmy okazję zobaczyć wiele wstrząsających zdjęć, które dokumentują bohaterstwo i odwagę narodu ukraińskiego, dramatycznych scen ukazujących cierpienie ofiar konliktu. Ostatnio sieć obiegła fotografia przedstawiająca poruszające pożegnanie rodziców wyruszających na front z ich małym dzieckiem.

Poruszające pożegnanie

Dramatyczne zdjęcia z Ukrainy poruszają cały świat. Widać na nich zbombardowane domy, bloki, ciała leżące na ulicach. Nie brakuje fotografii pokazujących heroiczną walkę mieszkańców Ukrainy, którzy odpierają ataki najeźdzcy. Sieć obiegło też zdjęcie rodziców, którzy ubrani w mundury żegnają się czułym objęciem ze swoim maleńkim dzieckiem.

"Matka i ojciec tego dziecka bronią Kijowa. Poszli się pożegnać. Niesamowita duma z Ukraińców i niewypowiedziana złość na wrogów" - napisano w komentarzu do zdjęcia, które wywołało poruszenie na całym świecie.

Trudna sytuacja na Ukrainie

Szczególnie trudna sytuacja jest obecnie w Mariupolu. W środę 9 marca władze miasta poinformowały o zbombardowaniu szpitala położniczego. Liczba ofiar i osób poszkodowanych w ataku nie jest jeszcze znana. Do sytuacji odniósł się również prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Prezydent zapytał jak długo jeszcze świat będzie "ignorował ten terror"? Ponownie zaapelował o zamknięcie nieba nad Ukrainą, które pozwoliłoby chronić ludność cywilną przed skutkami rosyjskich ataków.

Myślicie, że apel ukraińskiego przywódcy zostanie w końcu wysłuchany?

To też może cię zainteresować: Poruszający list do Polaków pozostawił 9-letni chłopiec z Ukrainy. Obok tych słów, nie da się przejść obojętnie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mężczyźni urodzeni pod tymi znakami zodiaku koncentrują się tylko na sobie. Związek z nimi, może się okazać koszmarem

O tym się mówi: Synoptycy z IMGW nie mają dla nas dobrych wiadomości. Czeka nas powrót mocno zimowej aury