Jak podaje portal "Super Express", meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują powrót zimowej aury. Pojawi się śnieg, ujemne temperatury, a w górach także silny wiatr, powodujący zamiecie śnieżne. Jak będzi wyglądał pogodowo czwartek 10 marca?

Sytuacja synoptyczna w Europie

Meteorolodzy z IMGW wskazują, że obecnie nad znaczną częścią Europy dominuje rozległy, ale słaby wyż, którego centrum zlokalizowane jest nad północno-zachodnią częścią Rosji. Jedynie na zachodnich skrawkach kontynentu pogodę kształtuje niż znad Islandii i związane z nim fronty atmoseryczne.

Z kolei część centralnej Europy, znajdzie się pod wpływem płytkiego niżu, którego ośrodek ulokowany jest nad terenem naszego kraju. Podczas gdy zachodnia Polska znajduje się pod wpływem klina wyżowego, we wschodniej części kraju pogodę kształtuje płytki niż wędrujący z północy w kierunku południowym.

Jak ta sytuacja wpłynie na pogodę w Polsce w czwartek 10 marca.

Pogoda na czwartek 10 marca

Niestety w najbliższy czwartek nie możemy się spodziewać poprawy pogody. W dalszym ciągu należy spodziewać się zachmurzenia umiarkowanego i małego. Dużego zachmurzenia należy spodziewać się jedynie na obszarze Karpat. Możliwe są opady śniegu, które wraz z upływem czasu będą zanikać.

Najchłodniej będzie w południowo-wschodniej części Polski, gdzie termometry w dzień pokażą -2 stopnie. W centralnej części Polski temperatura wzrośnie do 4 stopni Celsjusza, a na zachodzie nawet do 8 stopni. W podgórskich rejonach Karpat temperatura wyniesie od -5 do -3 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, z kierunków wschodnich. Silniej powieje jedynie w Karpatach, gdzie porywy osiągną prędkość do 60 km/h. Możliwe jest wystąpienie zamieci śnieżnych.

Czekacie na powrót wiosennej aury?

To też może cię zainteresować: Filip Chajzer nie kryje oburzenia. Zwrócił się z poważnym apelem do prezydenta i premiera. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mężczyźni urodzeni pod tymi znakami zodiaku koncentrują się tylko na sobie. Związek z nimi, może się okazać koszmarem

O tym się mówi: Poruszający list do Polaków pozostawił 9-letni chłopiec z Ukrainy. Obok tych słów, nie da się przejść obojętnie