Jak przypomina portal "Super Express", od 14 dni trwa rosyjska agresja na Ukrainę. Oczy całego świata zwrócone są na Ukraińców, walczących o niepodległość. Na przejściach granicznych w Polsce wolontariusze próbują pomóc uciekającym przed wojną kobietom i dzieciom. Tymczasem na granicy polsko-białoruskiej granicy stoją tiry wyładowane sprzętem, który ma trafić do Rosji i Białorusi. Sprawę nagłośnił Filip Chajzer. Poznajcie szczegóły!

Kolejki rosyjskich tirów na przejściu w Kukurykach

Na przejściu granicznym między Polską i Białorusią w Kukurykach znajdować mają się tiry, wyładowane sprzętem zmirzającym do Rosji z Niemiec. Wszystko w chwili, kiedy Ukraina walczy z rosyjską agresją, a cały świat nakłada niespotykane do tej pory sankcje na Rosję. O sprawie zrobiło się głośno w sieci.

Na nagraniu jeden z oburzonych Ukraińców relacjonuje, że część kirowców tirów na rosyjskich i białoruskich numerach zapytana o to, co przewozi, ma odpowiadać: "Wojennaja tajna". Na nagranie zareagował Filip Chajzer, który nie krył swojego oburzenia w obszernym wpisie, jaki zamieścił w mediach społecznościowych.

Swoim wpisem dziennikarz chciał zwrócić uwagę na sprawę władz naszego kraju. "To w końcu są sankcje czy nie ma sankcji? Czy są oficjalne sankcje i takie małe dróżki którymi można je omijać?" - dopytuje Filip Chajzer.

Sytuacja na Ukrainie

Trudno nie zrozumieć ogromnych emocji, jakie towarzyszą sprwie. Za naszymi wschodnimi granicami dochodzi do dramatycznych sytuacji. Rosyjskie ataki coraz mocnie dotykają ludności cywilnej, w tym także tej, która korytarzami humanitarnymi próbuje się wydostać z oblężonych miejscowości.

Od kilku dni Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski apeluje o wprowadzeniu zakazu lotów nad jego krajem. Wczoraj pojawiła się deklaracja polskich władz, o możliwości przekazania floty samolotów Mig-29 do amerykańskiej bazy w Ramstein (Niemcy). Strona amerykańska informuje, że w tej sprawie, wszystkie scenariusze wciąż leżą na stole. Ostateczne decyzje jednak nie zapadły.

Co myślicie o nagraniu z polsko-białoruskiej granicy?

To też może cię zainteresować: Prymas Polski w mocnych słowach skomentował zachowanie patriarchy Cyryla. Padły wyjątkowo mocne słowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Spektakularny sukces Sławomira przekłada się na jego zarobki. Piosenkarz może spać na pieniądzach. To zdjęcie najlepiej tego dowodzi

O tym się mówi: Rosyjskie siły zbrojne stosują inne oznakowanie. Do złudzenia przypominają te ukraińskie