24 lutego 2022 roku Ukraina została zaatakowana przez Rosjan. Od tej pory w tym kraju trwają krwawe walki, a politycy z całego świata próbują wpłynąć na konflikt i uspokoić zbrojne działania.

Najnowszy sondaż partyjny jest zaskakujący

W ostatnim czasie Instytut Pollster wykonał dla „Super Expressu” sondaż partyjny. Okazuje się, że prawie 38 procent badanych oddałoby w wyborach swój głos na Zjednoczoną Prawicę.

Nie ulega wątpliwości, że koronawirus spowodował wzrost wielu cen. Do tego doszły ogromne zmiany wynikające z Nowego Ładu. To wszystko nie zniechęciło jednak elektoratu PiS-u.

Politolog prof. Kazimierz Kika stwierdził, że niespokojna sytuacja na świecie miała wpływ na decyzję Polaków. Podczas stanu zagrożenia ludzie „koncentrują się wokół rządu”.

Która partia ma największe poparcie wśród Polaków?

PiS zdecydowanie postawił się agresji Putina, a to zwiększyło wiarygodność rządu. Polacy są obecnie skoncentrowani głównie na decyzjach rządu i nie zwracają uwagi na konkurencję.

Rząd akurat zaczyna prowadzić politykę spójną z Unią Europejską, a nawet jest inspiratorem pewnych działań

- dodał politolog prof. Kazimierz Kika.

W sondażu partyjnym Instytutu Pollster na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem 25,89 proc. Na trzecim miejscu jest Polska 2050 Szymona Hołowni (13.08 proc.).

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze