Jak podaje portal "Radio Zet", we wtorkowy wieczór doszło do ataku na Żytomierz, miasto znajdujące się w centralnej części Ukrainy. Z inoformacji przekazanych przez mieszkańców wynika, że pocisk samosterujący "Kaliber" spadł w okolice szpitala, uszkadzając między innymi oddział położniczy. Zginęło dwie osoby, szesnaście zostało rannych.

Rosyjska agresja na Ukrainę. Pociski spadły na Żytomierz

Dziś rozpoczęła się 7 doba rosyjskiej agresji na Ukrainę. Rosjanie atakują wiele ukraińskich miast. Pociski spadają między innymi na Kijów, Charków, Odessę, Mariupol, a także na Żytomierz. W tym ostatnim, atak rakietowy przeprowadzono we wtorek, w godzinach wieczornych.

Pocisk samosterujący "Kaliber" doprowadził do zniszczenia budynku mieszkalnego. Rakieta spadła w pobliżu szpitala uszkadzając okna i drzwi żytomierskiego szpitala, w tym jego oddziału położniczego. Do tej pory potwierdzono śmierć 2 osób i 16 rannych - bilans ten może jednak wzrosnąć.

Na nagraniach z miejsca zdarzenia widać strażaków, którzy starają się nieść pomoc w tych trudnych chwilach. Nie tylko gaszą pożar, ale także prowadzą przeszukiwania gruzów zniszczonego domu. Budynek ten znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala.

Trudna sytuacja w wielu ukraińskich miastach

Pociski spadają na wiele ukraińskich miast. Ponownie pociski spadły na Charków. Władze miasta podają, że zginęło 21 osób, a ponad 100 zostało rannych. Ministerstwo Obrony Narodowej Rosji podało informacje o tym, że rosyjskie wojska miały zająć Chersoń. Nie ustają również ataki na stolicę Ukrainy - Kijów.

Eksperci zwracają uwagę na to, że coraz częściej ataki rosyjskich wojsk skierowane są nie w obiekty wojskowe czy infrastrukturę wojskową, ale w ludność cywilną.

Będziemy was informować na bieżąco.

To też może cię zainteresować: Mocne słowa generała Waldemara Skrzypczaka na temat działań Putina i jego agresji na Ukrainę. "Najgorsze zwyrodnialstwo"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Poruszająca przemowa prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. "Chcemy, żeby nasze dzieci mogło żyć, to chyba uczciwe marzenie"

O tym się mówi: W polskich miastach organizowana jest pomoc Ukrainie. Jest pilnie potrzebnych bardzo dużo rzeczy. Mamy listę