Jak podaje portal "Super Express", we wtorek 1 marca odbyła się specjalna sesja Parlamentu Europejskiego. Głos w trakcie posiedzenia zabrał Włodymyr Zełenskiego. "Jesteśmy silni, jesteśmy Ukraińcami. Chcemy, żeby nasze dzieci mogły żyć - to chyba uczciwe marzenie" - powiedział prezydent zaatakowanej przez Rosję Ukrainy.

Specjalna sesja Parlamentu Europejskiego

W trakcie wtorkowej, specjalnej sesji Parlamentu Europejskiego głos zabrał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński. Łącząc się zdalnie, Zełeński podziękował za wszelkie formy wsparcia w walce w obronie Ukrainy. Dodał również, że nie spodziewał się, że za to wszystko trzeba będzie zapłacić aż tak wysoką cenę.

Podkreślił, że Ukraińcy walczą o swoją wolność, a także o to, aby ich dzieci "mogły żyć, to chyba uczciwe marzenie". Prezydent Zełenski przypomniał, że na Plac Wolności w Charkowie uderzył pocisk wystrzelony przez Rosjan. Niestety w wyniku ataku zginęli cywile. Zełenski zapewnił, że nikomu nie uda się ich złamać i będą walczyć o swoją wolność.

Prezydent Wołodymyr Zełenski/YouTube @naTemat.pl
Prezydent Wołodymyr Zełenski/YouTube @naTemat.pl
Wołodymyr Zełenski/YouTube @naTemat

Członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej?

W poniedziałek prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał w Kijowie wniosek o to, aby jego kraj mógł zostać członkiem Unii Europejskiej. Szybkie przystąpienie Ukrainy do Wspólnoty Europejskiej poparło osiem państw Europy Środkowo-Wschodniej: Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Słowacja, Bułgaria i Czechy.

Przywódcy tych krajów apelują o to, aby wszystkie kraje Wspólnoty umożliwiły przyznanie Ukrainie statusu kraju kandydującego, co z kolei pozwoli rozpocząć proces negocjacyjny.

Spodziewacie się szybkiej zgody na inicjację procesu negocjacyjnego?

To też może cię zainteresować: Mocne słowa generała Waldemara Skrzypczaka na temat działań Putina i jego agresji na Ukrainę. "Najgorsze zwyrodnialstwo"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Smutny finał małżeństwa Martyny Wojciechowskiej i Przemysława Kossakowskiego. Dziennikarka złożyła pozew o rozwód

O tym się mówi: Szef rosyjskiego MO Siergiej Szojgu zdradza plany. Poinformował o nich prezydenta Rosji. Chodzi o lotnictwo dalekiego zasięgu