Aktualna sytuacja na terenie Ukrainy bez wątpienia budzi obecnie największe emocje. Oczy całego świata skierowane są na naszych wschodnich sąsiadów, którzy dzielnie bronią się przed atakiem rosyjskich wojsk.

Kiedy rozpoczną się negocjacje prezydenta Ukrainy z Rosją?

Zarówno prezydent Rosji – Vladimir Putin, jak i prezydent Ukrainy – Wołodymyr Zełenski, zgodzili się na rozmowy negocjacyjne. Wciąż nie jest jednak znane miejsce spotkania.

Strona rosyjska zaproponowała stolicę Białorusi – Mińsk. Ukraińscy politycy chcą jednak się spotkać na neutralnym gruncie. Do spotkania może dość w Warszawie. Prezydent Węgier zaproponował również, by Rosjanie i Ukraińcy spotkali się w Budapeszcie.

Wołodymyr Zełenski apeluje do przywódców europejskich

"Im szybciej rozpoczną się negocjacje, tym większa szansa na przywrócenie normalnego życia"

- powiedział sekretarz prasowy prezydenta Zełenskiego - Siergiej Nikiforow.

Rozmowy wciąż trwają i dalej nie jest znane miejsce spotkania.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował również do europejskich przywódców. Polityk pragnie by zostały nałożone sankcje na Rosję, bo wojna „się dzieje w Europie, nie tylko na Ukrainie”.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze