Aktualna sytuacja na terenie Ukrainy bez wątpienia budzi obecnie największe emocje. Oczy całego świata skierowane są na naszych wschodnich sąsiadów, którzy dzielnie bronią się przed atakiem rosyjskich wojsk.

Prezydent Ukrainy opublikował nagranie z Kijowa

W ostatnim czasie pojawiły się informacje dotyczące ucieczki prezydenta Ukrainy – Wołodymyra Zełenskiego na zachód. Głowa państwa zaatakowanego przez rosyjskie wojska szybko jednak ucięła te plotki.

Wołodymyr Zełenski opublikował w mediach społecznościowych nagranie, gdzie oświadczył, że nie opuścił Ukrainy. Zarówno on jak i jego najbliżsi są na miejscu.

Prezydent Ukrainy jest gotowy bronić swojego kraju i wie, że Ukraina jest w stanie odeprzeć atak wroga.

Słowa prezydenta Ukrainy są wzruszające

Lider partii rządzącej na miejscu, szef biura prezydenta na miejscu, Pan premier na miejscu, Pan Podolak na miejscu, prezydent na miejscu

- powiedział krótko Wołodymyr Zełenski.

Wielu mieszkańców Ukrainy opuściło jednak granice swojego kraju w ucieczce przed wojną. Od rozpoczęcia wojny ponad 50 tysięcy Ukraińców opuściło swój kraj. Kierowali się oni głównie do Polski i Mołdawii.

Warto jednak zaznaczyć, że wielu Ukraińców – głównie mężczyzn - wróciło do swojej ojczyzny i są gotowi go bronić.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze