Nie da się ukryć, że ostatni czas, kiedy to Ukraina zmaga się z rosyjskimi siłami zbrojnymi, jest źródłem wielkiego strachu i powstających co chwilę nowych pytań.

Wielu ekspertów analizując sytuację pod względem gospodarczym i ekonomicznym dochodzić może do ponurych i niepokojących wniosków.

Odbiorą trzynaste emerytury i 500 Plus?

Cezary Kaźmierczak pełniący funkcję Prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców na swoim twitterowym profilu opublikował wpis, którym mocno zaniepokoić może wielu Polaków. W internecie pojawiło się mnóstwo głosów, według których zagrożenie z zachodu wobec Polski jest coraz realniejsze, co zmusić może do radykalnego przekształcenia nowego polskiego ładu.

Cezary Kaźmierczak zaproponował w swoim wpisie na Twitterze wyrzucenie na śmietnik polskiego ładu, podwyższenie podatków, a także cofnięcie wypłat 13 emerytur, a także dodatku 500 Plus na pierwsze dziecko. To jednak nie wszystko z propozycji prezesa związku przedsiębiorców i pracodawców.

Ekonomista Marek Zuber również zabrał głos w tej sprawie - Oczywiście, że taki plan jest możliwy. Musimy sobie zdawać sprawę z zagrożeń, które teraz się materializują. Od początku wprowadzania rządów PiSu wprowadzono wydatki socjalne, mamy 500 plus, obniżenie wieku emerytalnego, to nie jest wydatek socjalny, ale zmieniający sytuację polskich pracowników i wiele innych programów, jak trzynaste emerytury etc. (...)

Co o tym sądzicie? Czy rząd tymczasowo cofnie wypłaty socjalne i trzynastki?

O tym się mówi: Była małżonka Żory Korolyova boi się o rodzinę. Bliscy Anny Kuzniecovej przebywają na terenie Ukrainy

Zerknij: Minister Mariusz Błaszczak podjął bardzo trudną decyzję. Polskie siły zbrojne objął wyższy stopień gotowości