Rosyjskie działania doprowadzają rządy wielu krajów do podejmowania trudnych decyzji. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podjął decyzję dzisiaj o ogłoszeniu wprowadzenia następnego stopnia gotowości w wyznaczonych jednostkach wojsk operacyjnych oraz wojsk obrony terytorialnej.

Coraz wyższy stan gotowości Polski. Żołnierze pozostają w jednostkach

Mariusz Błaszczak informuje o zobowiązaniach żołnierzy do tego, aby pozostali w jednostkach. Cofnięto również żołnierzom wydane wcześniej decyzję upoważniające ich do odbycia urlopu i służbowego wyjazdu. To standardowe działanie w sytuacjach zagrożenia.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez News21 (@updateberita21)

Jak donosi "Goniec", Mariusz Błaszczak, pozostając stale w kontakcie z wojskowym dowództwem i ministerstwami sojuszniczych krajów, zapewnia, iż siły zbrojne Rzeczypospolitej gotowe są do reakcji adekwatnej do sytuacji bieżącej - Wojsko pozostaje w stanie podwyższonej gotowości od kilku tygodni w związku z napiętą sytuacją na Ukrainie. Siły Zbrojne RP monitorują sytuacje. Wprowadziłem kolejny stopień gotowości w wydzielonych jednostkach. To standardowe działanie mające na celu utrzymanie gotowości Sił Zbrojnych.

Przypomnijmy, że wciąż napływają doniesienia prasowe, telewizyjne i internetowe z różnych rejonów Ukrainy o ostrzałach i bombardowaniu.

W sieci krążą filmiki przedstawiające wyjące syreny, trzęsące się od pocisków budynki, pożary i zniszczenia. W wielu rejonach jest jeszcze w miarę spokojnie, jednak i tam zapowiadane są naloty.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @ukraina.info

O tym się mówi: 7 edycja "Ślubu od pierwszego wejrzenia" zaowocowała zaskakującymi zmianami. Czy przyczynili się do tego fani

Zerknij tutaj: Ponure fakty o Oliwii W. z Częstochowy ujawnione. Uprowadzona 15-latka doznała potwornej krzywdy