Media od wielu godzin donoszą o kolejnych ruchach militarnych, o strzałach i nalotach rosyjskich sił zbrojnych na terenie Ukrainy.

Ukraińcy przebywający poza granicami Ukrainy drżą o bliskich i przyjaciół

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Omma.uz (@omma.uz)

Nie ulega wątpliwości, że na terenie Doniecka i Ługańska jest aktualnie najgoręcej pod względem militarnych działań rosyjskich żołnierzy. Internet usiany jest teraz niezliczoną ilością nagranych amatorskich filmików przedstawiających naloty, bombardowania i ich tragiczne skutki.

Według mediów trwa obecnie wielka migracja Ukraińców do innych krajów. Wielu deklaruje jednak pozostanie na miejscu i obronę Ukrainy.

W Polsce mieszka jednak od lat wielu Ukraińców, którzy pracuję w naszym kraju, z integrowali się z lokalną społecznością i tutaj odnaleźli swoje miejsce na ziemi. Niestety wielu z nich, których bliscy pozostali w Ukrainie drży teraz o ich zdrowie i życie.

Ten ogromny niepokój dotyczy zarówno ludzi przybywających tutaj na pewien okres czasu do pracy, jak i tych, którzy przejechali tutaj przed wieloma laty i osiedlili się na stałe.

Była żona Żory Korolyova zmarłego w niewyjaśnionych zdaniem mediów okolicznościach, trycholog Anna Kuzniecova opublikowała na swoim instagramowym profilu wyraz swojej głębokiej obawy o swoją rodzinę i przyjaciół pozostających na terenie Odessy.

źródło: Instagram/ trycholog_anna_kuznetsova

Publikacja przedstawia zdjęcie satelitarne Ukrainy, zaznaczone największe miasta, Odessę zakreśloną w neonowe serduszko, avatar Anny z łzą spływającą po policzku i opis "Tam moja rodzina i przyjaciele".

O tym się mówi: Viola Kołakowska jest szczera aż do bólu. Jej publikacje budzą coraz większe kontrowersje. O co chodzi

Zerknij tutaj: Minister Mariusz Błaszczak podjął bardzo trudną decyzję. Polskie siły zbrojne objął wyższy stopień gotowości