Nie jest tajemnicą, że przez ostatnie dwa lata wielu ludzi na całym świecie, nie wykluczając z tego grona Polaków, mocno dostało w kość zarówno zdrowotnie, jak i finansowo.

Wielu seniorów mocno się zdenerwuje

Rząd wprowadzając różnego rodzaju zmiany w ramach tarczy antykryzysowej, starał się złagodzić społeczne nastroje, jednak zasadami wpisanymi w nowy polski ład zadziałał na wielu Polaków niczym przysłowiowa płachta na byka.

Szalejąca od dłuższego czasu inflacja spowodowała rozpanoszenie się drożyzny w każdym obszarze gospodarki.

Według medialnych doniesień, niewiele pomogły rządowe decyzje o zmianie wysokości kwoty wolnej od podatku i zwolnienia tym samym świadczeń emerytalnych z opłacania podatku dochodowego.

Jak podają tabloidy, życie Polaków ogólnie podrożało, od produktów spożywczych począwszy, przez podwyższone rachunki za media, po zwiększanie się rat kredytowych zadłużonych w bankach ludzi.

Obecnie portal "o2" donosi, że kolejna rządowa decyzja dotkliwie uderzy ponownie w seniorów. Jak się bowiem okazuje, podrożeć mają pobyty w sanatoriach. Niestety pomimo obsługi turnusów przez Narodowy Fundusz Zdrowia, seniorzy opłacać muszą nocleg i wyżywienie. Będzie znacznie drożej. Ministerstwo Zdrowia tłumaczy tę decyzję - Odpłatność za wyżywienie i zakwaterowanie w sanatorium uzdrowiskowym podlega waloryzacji o sumaryczną wartość zmian średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski", jeżeli w kolejnym roku lub kolejnych latach, licząc od ostatniej waloryzacji, zmiana lub suma zmian tego wskaźnika przekroczy poziom 5 proc.

O tym się mówi: Najnowsza publikacja żony Michała Wiśniewskiego wzbudziła wielkie spekulacje. Czyżby miał zostać ojcem po raz szósty

Zerknij: Pilna wiadomość dla milionów Polaków. Zmianie uległa lista refundowanych leków. 95 produktów z niej zniknęło