U 95-letniej królowej Elżbiety II potwierdzono zakażenie koronawirusem. Covid-19 ma przebiegać u monarchinii w sposób łagodny, ograniczający się do objawów towarzyszących przeziębieniu. Kolejne spotkania władczyni, mające się odbywać oczywiście wirtualnie, zostają odwołane. To zdecydowanie martwi fanów rodziny królewskiej.

Trudny rok za królową

Królowa Elżbieta II z pewnością nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do łatwych. W lutym ubiegłego roku jej ukochany mąż trafił do szpitala. Z pałacu płynęły uspokajające komunikaty, że powód hospitalizacji nie jest poważny. Niestety po kilku tygodniach książ Filip przeszedł operację serca. Choć zapewniano, że zabieg się udał, mąż królowej zmarł 9 kwietnia.

Wielu brytyjczyków wciąż ma w pamięci tamte uspokajające komunikaty z pałacu Buckingham dotyczące Filipa, wskazując, że nie miały one wiele wspólnego z prawdą. Nic więc dziwnego, że i w przypadku królowej Elżebiety II, oświadczenia pałacu nie są przyjmowane z dużą dozą zaufania. Poddani obawiają się, że stan monarchinii jest gorszy niż jest to im przekazywane.

Odwołane obowiązki

Do zakażenia się koronawirusem przez królową Elżbietę II doszło z dużą dozą prwdopodobieństwa w trakcie jej spotkania z synem - księciem Karolem. Już po tym spotkaniu, test na koronawirusa dał u księcia Walii wynik pozytywny. Pewności co do tego jednak nie ma. Pałac wskazuje, że królowa Elżbieta II Covid-19 przechodzi łagodnie.

Niemniej jednak zdecydowano się na odwołanie zaplanowanych wirtualnych spotkań z królową, choć w komunikacie Pałacu Buckingham możemy przeczytać, że monarchinii będzie "kontynuowała lekkie obowiązki", a "dalsze zaangażowanie w nadchodzącym tygodniu zostanie podjęte bliżej czasu".

A wy, co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Ostatnie pożegnanie Witolda Paszta. Wiemy już gdzie spocznie artysta

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niepokojące doniesienia na tamat Krzysztofa Cugowskiego obiegły media. Co dalej z jego udziałem w programie "Twoja twarz brzmi znajomo"

O tym się mówi: Donald Tusk zwrócił się z ważnym apelem do Jarosława Kaczyńskiego. Czy lider Prawa i Sprawiedliwości zareaguje na słowa oponenta