Jak podaje portal "Wirtualna Polska", nad Polskę nadciąga niż Bibi. Nie jest to dla nas dobra wiadomość. Front przyniesie ze sobą burze, bardzo intensywne opady deszczu, a także silne podmuchy wiatru. Niebezpieczna pogoda zacznie się już tej nocy.

Bibi znów zepsuje pogodę w Polsce

Niestety niż Bibi przyniesie nam kolejne godziny z niebezpieczną pogodą. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazuje, że nad morzem należy spodziewać się sztormu. Ma on sięgnąć 11 stopni w skali Beauforta. Niestety mieszkańcy nadmorskich miejscowości muszą się liczyć z podnisieniem się poziomu wody i przekroczenie stanów ostrzegawczych.

W środę nasz kraj znajdzie się pod wpływem głębokiego niżu, co znajdzie swoje odbicie w silniejszych porywach wiatru. W większości kraju będą one osiągały prędkość do 70 km/h, tylko na Wybrzeżu powieje do 80 km/h.

Najniższą temperaturę zobaczymy na północnym wschodzie, tam termometry pokażą do 2 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w zachodniej części kraju - nawet od 8 stopni Celsjusza. Przy tak rozbieżnej temperaturze należy spodziewać się zarówno opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

Kiedy poprawa pogody?

Dobrej pogody możemy oczkiwać już w czwartek. W znaczącej części kraju będzie słonecznie. Zachmurzenie może pojawić się tylko we wschodniej i południowej Polsce. Można spodziewać się opadów śniegu i deszczu.

Praktycznie na terenie całego kraju temperatura na plusie. Na termometrach zobaczymy od 3 stopni na północnym wschodzie do nawet 10 w zachodniej części Polski.

Śledzicie na bieżąco alerty wydawane przez IMGW?

To też może cię zainteresować: Dodatkowe pieniądze dla rodziców. Aby ich nie stracić należy pamiętać o ważnym terminie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Odejście Witolda Paszta spowodowało pustkę w życiu wielu ludzi. Jego dwuletnia wnuczka wciąż woła dziadka. To wzrusza do łez

O tym się mówi: Marta Manowska zaskoczyła wyznaniem, że "zakochała się po uszy". Co jej deklaracja ma wspólnego z programem "Sanatorium miłości"