Jak przypomina portal "Super Express", w ostatnich tygodniach obserwujemy wzrost napięcia na ukraińsko-rosyjskiej granicy. Cała Rosja w napięciu czeka na to, co zrobi Władimir Putin i czy na jego rozkaz żołnierze zaatakują Ukrainę. Wiele osób obawia się, że konflikt u naszych wschodnich sąsiadów przerodzi się w III Wojnę Światową. Jak możliwość globalnej wojny ocenia generał Miczysław Bieniek?

Czy grozi nam III wojna światowa?

Nie da się ukryć, że sytuacja na ukraińskiej granicy budzi niepokój całego świata. O potencjalnym konflikcie rosyjsko-ukraińskim Kamila Biedrzycka z "Super Exprssu", rozmawiała z gen. Bieńkiem. Wojskowy opowiedział, jak z jego perspektywy wygląda napięcie na linii Rosja - Ukraina.

Wojskowy przyznał, że sam był brał udział w trzech konfliktach zbrojnych i nie chciałby, aby w sercu Europy wybuchła wojna. Przyznał równiez, że jego zdaniem choć Władimir Putin rozważa wiele możliwych scenariuszy, raczej mało prawdopodobne jest, aby zdecydował się na przeprowadzenie akcji zbrojnej.

Generał Mieczysław Bieniek/YouTube @Krzysztof W.
Generał Mieczysław Bieniek/YouTube @Krzysztof W.
Generał Mieczysław Bieniek/YouTube @Krzysztof W.

Zdaniem generała Bieńka, konflikt zbrojny niósłby ze sobą zbyt duże koszty ekonomiczne, społeczne, a także polityczne. "On i tak już osiągnął swój cel" - dodał wojskowy.

Niepokojące doniesienia z Ukrainy

Jak przekazuje "Gazeta Wyborcza", strona ukraińska w piątek rano (18 lutego) poinformowała o tym, że w nocy po raz kolejny miało dojść do ostrzałów przeprowadzonych przez bojowników w Dombasie.

Wojsko/YouTube @Kurier Galicyjski
Wojsko/YouTube @Kurier Galicyjski
Wojsko/YouTube @Kurier Galicyjski

Ukraińcy informują o przeprowadzeniu przez separatystów około 60 ostrzałów. Do 6 z nich miało dojść tylko ostatniej doby. W skutek ostrzałów miało ucierpieć 5 cywilów oraz 2 ukraińskich żołnierzy.

A wy, myślicie, że uda nam się uniknąć konfliktu na skalę światową?

To też może cię zainteresować: Urzędnicy zyskają możliwość prześwietlania naszych kont bankowych. Eksperci mówią o niebezpiecznym "wyłomie w prawie"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Para prezydencka ma powody do świętowania. To jeden z najpiękniejszych dni w życiu Agaty i Andrzeja Dudów

O tym się mówi: Agnieszka Litwin przekazała informacje o swoim zdrowiu. Jak czuje się gwiazda kabaretu Jurki