Jak przypomina portal "Super Express", data 18 lutego jest dla pary prezydenckiej wyjątkowa. To właśnie tego dnia obchodzą rocznicę ślubu. Dziś mija dokładnie 27 lat od dnia, w którym Andrzej Duda i Agata Kornhsuser złożyli sobie przysięgę małżeńską. Pomimo upływających lat, nadal nie opuszcza ich miłość.

Para prezydencka obchodzi 27. rocznicę ślubu

Andrzej i Agata Dudowie brali ślub dwukrotnie. Pierwsza uroczystość miała charakter cywilny i odbyła się w grudniu 1994 roku. W lutym 1995 zdecydowali się na ślub kościelny. Uroczystość miała miejsce w zabytkowym krakowskim kościele pod wezwaniem św. Franciszka Salezego.

Znajomość pary prezydenckiej sięga czasów licealnych. Poznali się w trakcie imprezy, na której oboje się bawili. Ponoć Andrzej Duda miał się zakochać w Agacie Kornhauser od pierwszego wejrzenia. Ona potrzebowała nieco więcej czasu, żeby przekonać się do swojego przyszłego męża.

Po maturze oboje zaczęli studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na ślub zdecydowali się po obronie dyplomów. Po 9. miesiącach od ich ślubu doczekali się narodzin jedynej córki, Kingi. Pomimo upływających lat, nadal cieszą się łączącym ich uczuciem. Starają się być dla siebie wsparciem w każdej sytuacji.

Agata Kornhauser-Duda wspierała męża w czasie kampanii prezydenckiej, zarówno w tej pierwszej, jak i kiedy ubiegał się o reelekcję. Jest dla niego oparciem także w czasie prezydentury. I choć pierwsza dama zdecydowała się na niezabieranie głosu w ważnych sprawach polityczno-społecznych, to nie ulega wątpliwości, że zawsze stoi murem za swoim mężem.

Z okazji 27. rocznicy ślubu, Andrzejowi i Agacie Kornhauser-Dudzie składamy życzenia kolejnych wspólnie spędzonych lat.

To też może cię zainteresować: Agata Duda zachwyciła internautów. Do zdjęcia pozowała z wyjątkowym przyjacielem. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niemal dwa miliony Polaków może stracić możliwość oglądania telewizji. Kto znajduje się w tej grupie

O tym się mówi: Nie milkną plotki o romansie Mikołaja Roznerskiego i Anny Głogowskiej. Czy tancerka właśnie potwierdziła, że są razem