Jak podaje portal "Wirtualna Polska", wicemarszałek Sejmu Ryszrd Terlecki przewiduje, że jeśli doszłoby do inwazji Rosji na Ukrainę, schronienia w naszym kraju mogłoby szukać nawet milion uchodźców zza wschodniej granicy. Polityk wskazuje, że w takim przypadku konieczne byłoby podjęcie wyjątkowych działań, jak choćby sięgnięcia po wprowadzenie stanu wyjątkowego.

Ryszard Terlecki o trudnej sytuacji

W niedzielnej rozmowie z "Dziennikiem Polskim", wicemarszałej Ryszard Terlecki mówił o tym, co może oznaczać dla naszego kraju atak Rosji na Ukrainę. Jego zdaniem możemy spodziewać się nawet miliona osób, które uciekną do naszego kraju. Polityk dodał, że obecnie sytuacja nie wymaga wprowadzenia stanu wyjątkowego w Polsce, choć trudno przewidzić, jak mogą potoczyć się dalsze wypadki.

W poniedziałek Ryszard Terlecki doprecyzował, że stawiał hipotezy co do ewnetualnych konsekwencji ataku Rosji na Ukrainę dla naszego kraju. Jak przyznał, wówczas może okazać się konieczne podjęcie wyjątkowych działań, bo sytuacja też będzie nadzwyczajna.

Ryszard Terlecki/YouTube @KORWiN vs UE i SEJM
Ryszard Terlecki/YouTube @KORWiN vs UE i SEJM
Ryszard Terlecki/YouTube @KORWiN vs UE i SEJM

Ryszard Terlecki zapowiedział również, że najprawdopodobniej w środę na Ukrainę uda się sejmowa delegacja, jeśli oczywiście do tego czasu nie zrealizuje się najczarniejszy z możliwych scenariuszy.

Ryszard Terlecki o projekcie Andrzeja Dudy i słowach Patryka Jakiego

W ubiegłym tygodniu do laski marszałkowskiej wpłynął projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, w którym głowa państwa uwzględnił likwidację izby dyscyplinarnej i powołanie Izby Odpowiedzialności Zawodowej. Bardzo mocno na temat prezydenta Dudy i jego pomysłu wypowiedział się Patryk Jaki.

Polityk Solidarnej Polski stwierdził, że jest mu wstyd za to, że głosował na Andrzeja Dudę, choć "widział jego sabości". Ryszard Terlecki skomentował je mówiąc, że "Jaki różne rzeczy mówi".

Ryszard Terlecki/YouTube @Polskie Radio
Ryszard Terlecki/YouTube @Polskie Radio
Ryszard Terlecki/YouTube @Polskie Radio

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Wyszły na jaw wysokość nagród, jakie premier Mateusz Morawiecki przyznał swoim pracownikom. Informacja wywołała oburzenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Przyszli rodzice spodziewali się trojaczków, lecz los chciał inaczej. Całe polskie miasto nie kryje zaskoczenia

O tym się mówi: Policja pilnie poszukuję zaginionej Aleksandry Wieczorek i jej 15-letni córki Oliwii. Nie ma czasu do stracenia