Jak ostrzega portal "Dobre Programy", nigdy nie należy klikać w linki załączone do przychodzących do nas SMS-ów. Szczególnie, jeśli przyjdą one do nas z numeru 534882094. Należy je czym prędzej usunąć. Dlaczego?

Niebezpieczne wiadomości

Od dłuższego czasu Polacy otrzymują fałszywe widomości SMS, w których informowani są o paczkach, które zostały wstrzymane z powodu niedopłaty. Proszeni jesteśmy w nich o dopłatę brakującej kwoty poprzez kliknięcie w link. Teraz oszuści wymyślili nowy sposób. Wysyłana teraz wiadomość jest bardzo krótka "Masz paczkę". Znacznie dłuższy jest dołączony do SMS link.

Fałszywy SMS/dobreprogramy.pl
Fałszywy SMS/dobreprogramy.pl
Fałszywy SMS/dobreprogramy.pl

Wiadomość wysyłana jest z numeru +48534882094. Kliknięcie linku jest bardzo ryzykownym posunięciem. Może on nas bowiem przekierować do strony, która albo zaleci nam zainstalowanie zainfekowanej aplikacji bądź podanie danych klienta, by zobaczyć, co dzieje się z naszą przesyłką. W ten sposób oszuści mogą wejść w posiadanie naszych wrażliwych danych, a my stracić pieniądze.

Pewności, co do szkód jakie może wyrządzić kliknięcie w link, jednak nie ma. Wiadomo jednak, że w ostatnim czasie numer +48534882094 jest bardzo często wyszukiwany, między innymi na stronie "nieznany-numer.pl". Pozostawiane przez użytkowników na stronie informacje wskazują, że numer ten rozsyła fałszywe SMS-y co najmniej od 10 lutego.

Telefon/YouTube @ HTCSpecialistVideos
Telefon/YouTube @ HTCSpecialistVideos
Telefon/YouTube @ HTCSpecialistVideos

Warto więc, jak w każdym takim przypadku zachować ostrożność, by nie stracić oszczędności oraz innych wrażliwych danych, które oszuści mogą wykorzystać przeciwko nam. Dlatego zawsze lepiej zweryfikować nadawcę wiadomości, wpisując choćby numer w internetową wyszukiwarkę.

Dostaliście podobną wiadomość z tego numeru?

To też może cię zainteresować: Niepokojące doniesienia o Jerzym Połomskim. Co dzieje się z uwielbianym przez Polaków piosenkarzem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ewa Krawczyk wciąż nie może się pogodzić z odejściem męża. "Moje serce całe jest zajęte przez Krzysztofa"

O tym się mówi: Bez tych dokumentów, renta socjalna nie może zostać przyznana. Co powinno znajdować się we wniosku