Wielu osób może zaskoczyć fakt, że dostali list z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu. Głównie tych, którzy mieszkają setki kilometrów dalej. Okazuje się, że konsekwencje zignorowania takiego listu mogą być dotkliwe.

Kierowcy muszą mieć się na baczności

Ludzie z całej Polski mogą otrzymać list z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu. Otóż wspomniany urząd może wysłać do kierowców wezwanie do zapłaty kar.

Gdy zobaczysz pismo z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu nie zakładaj, że to działanie oszustów. Jeżeli kierowcy nie zapłacą mandatu w przeciągu siedmiu dni roboczych, mogą być surowo ukarani.

Wówczas opolski urząd może przystąpić do egzekucji, a ściągnięta kwota będzie powiększona o koszty operacyjne i pobrana z rocznego rozliczenia PIT.

Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu rozsyła listy z karami

Kierowcy mogą się spodziewać listów nie tylko od opolskiego urzędu. Ze względu na wprowadzenie systemu e-TOLL na autostradach kierowcy otrzymują coraz więcej mandatów.

Każdy z nich powinien pamiętać o samodzielnym wykupieniem biletu na przejazd daną trasą. Wiele osób decyduje się również na przejazd trasą dłuższą niż oznaczona na samodzielnie zakupionym bilecie.

Konsekwencją takich czynów są mandaty, które może otrzymać każdy obywatel Polski z urzędu właściwego z racji miejsca zamieszkania. Oczywiście kierowcy w łatwy sposób mogą uniknąć kary. Wystarczy pamiętać o zakupie odpowiedniego biletu.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu