Chociaż jest już sędzią w stanie spoczynku, wciąż prężnie działa w mediach społecznościowych i podróżuję po całej Polsce w celu propagowania dobrych wartości.

Jak sama przyznała w mediach społecznościowych, w czasach PRL miała odwagę wymierzać sprawiedliwość pupilom ówczesnej władzy, a także członkom zorganizowanych grup przestępczych.

Od bardzo dawna zajmuje się edukacją związaną z wiedzą o prawie i przepisach, a także propaguje pedagogiczne podejście do edukacji i wychowywania dzieci i młodzieży. Być może dlatego jest poruszona treścią ustawy lex czarnek, która miałaby dać możliwość odpowiednim służbą kontrolowania dzieci zamiast wychowywania ich i bycia przyjacielem i partnerem. Na swoim instagramowym profilu sędzia Anna Maria Wesołowska postanowiła wystosować obszerny Apel do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy. Jak wpisała, dzieci i młodzież nie potrzebują nadzorcy, a opiekuna i przyjaciela, który ich zrozumie.

Sejm przyjął projekt ustawy zwanej Lex Czarnek, która zwiększa rolę kuratora oświaty, a za jego pośrednictwem ministra. Zmiany w prawie oświatowym przewidują także, że nauczanie zdalne będzie miało podstawę prawną.

Zdaniem posłów i posłanek opozycyjnych jest to reforma niszcząca polskie szkolnictwo mająca odebrać głos nauczycielom rodzicom i uczniom. Uczniowie i nauczyciele są pełni obaw, bo ich zdaniem projekt ustawy wprowadza do szkół politykę. Sędzia Anna Maria Wesołowska także zabrała głos w tej sprawie na mediach społecznościowych - (...)Młodzież mi ufa. Nie mogę milczeć, gdy coś jej zagraża. Nasze dzieci potrzebują wsparcia, poczucia bezpieczeństwa, a nie nadzorcy. Mądre przysłowie mówi: „żeby wychować dziecko, potrzebna jest cała wioska” - nauczyciele, rodzice, społeczność lokalna, a nie osoba z zewnątrz nie mająca pojęcia o rzeczywistych problemach danej placówki. (...)

O tym się mówi: Maryla Rodowicz obala plotki na temat dziecka z Danielem Olbrychskim. O co chodzi

Zerknij tutaj: Niepokojące doniesienia o Elżbiecie Dmoch. Sąsiedzi gwiazdy 2 plus 1 alarmują o jej poważnych problemach