Jak podaje portal "O2", wielu z nas nauczonych przykrym doświadczeniem z oszustami lub telemarketerami, ignoruje połączenia od nieznanych numerów. Jeśli zobaczymy na wyświetlaczu naszego telefonu numer 222571146, powinniśmy jak najszybciej ubierać. Dlaczego?

Nie zawsze oszustwo

W mediach co jakiś czas pojawiają się inormacje o telefonicznych oszustach. Problemem są również nękający telemarketerzy. Wielu Polaków dla bezpieczesńtwa nie odbiera numerów, których nie mają zapisanych w kontaktach. Warto zapamiętać, że jeśli na wyświetlaczu naszego telefonu pojawi się numer 222571146, powinniśmy odebrać połączenie. Kto do nas dzwoni?

Z tego numeru dzwoni do nas automat sanepidu. Jesteśmy w ten sposób informowani o tym, że uzyskaliśmy pozytywny wynik testu na koronawirusa i powinniśmy się poddać izolacji. Możliwe jest również skorzystanie z darmowego pulsoksymetru, za pośrednictwem którego możliwe jest badanie poziomu wysycenia krwi tlenem.

Sytuacja epidemiczna w Polsce

W naszym kraju wciąż notuje się wysokie liczby dziennych zakażeń koronawirusem. Tylko w piątek 11 lutego 2022 roku ministerstwo zdrowia poinformowało o 35 777 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem (w przypadku 3 688 osób mamy do czynienia z powtórną infekcją). Resort zdrowia poinformował o śmierci 290 pacjentów z Covid-19.

Obecnie w szpitalach przebywa 19 051 osób z Covid-19, 1 152 chorych wymagało podłączenia pod respirator. Kwarantanną objęte jest na ten moment 502 515 osób.

A wy, jak reagujecie na niznane numery?

To też może cię zainteresować: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujący cennik w parafii jednego z polskich miast ujrzał światło dzienne. Mieszkańcy są oburzeni

O tym się mówi: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu