Sprawa dotyczy wysokich kwot sięgających tysięcy zł. Zbulwersowani mieszkańcy nie mogli przejść obok cennika obojętnie. Zawiadomiono Kurię.

Oburzający cennik opłat za cmentarz pod Wrocławiem

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Barbara (@cmentarnik_)

Cennik opłat obowiązujący na parafialnym cmentarzu w miejscowości Ratowice mocno zdenerwował mieszkańców. Muszę oni dużo płacić za miejsce pochówku i za pogrzeb wraz z mszą świętą.

Największą kontrowersję sprawy z cennikiem jest fakt, że osoby nie praktykujące zmuszone są za płacić podwójnie. Kuria po zawiadomieniu postanowiła zażądać wyjaśnienia.

Mieszkańcy miejscowości pod Wrocławiem widząc na tablicy ogłoszeń sporządzony cennik opłat za cmentarz, sromotnie się zdziwili jego treścią. Okazuje się bowiem, że za miejsce na nekropolii pojedynczego grobu należy zapłacić aż 2400 złotych. Ta stawka jest bardzo wysoka w porównaniu z ceną w gminie Czernica, gdzie za miejsce grobu ziemnego ludzie muszą zapłacić 500 zł, a gdzie indziej nawet 250 zł brutto.

Najbardziej bulwersujące sprawą jest to, że osoby nie praktykujące musiałyby wówczas zapłacić 4800 zł za miejsce pod zwyczajny pojedynczy grób. Przedstawiciel Kurii nie pozostawia złudzeń - Nie funkcjonuje coś takiego, jak cennik obowiązujący w całej archidiecezji, jako że w różnych miejscach koszty związane z prowadzeniem cmentarza różnią się między sobą. Dlatego rozwiązania w tej kwestii podejmowane są przez proboszcza i przedstawicieli wspólnoty parafialnej po analizie kosztów ubezpieczenia, wywozu nieczystości, utrzymania cmentarza, itp.

O tym się mówi: Ewa Krawczyk opublikowała ponury komunikat. Chodzi o Krzysztofa Igora Krawczyka

Zerknij: Ponura historia sprzed lat ujrzała światło dzienne. Karolina Korwin Piotrowska i Joanna Koroniewska wyznały wszystko