Karolina Korwin Piotrowska i Joanna Koroniewska poruszyły bardzo ważny temat związany z prześladowaniem, mobbingiem i nadużywaniem władzy wobec studentów i pracowników. Okazuje się, że obie panie przeszły traumę w przeszłości, o której teraz dowiaduje się cała Polska.

Mobbing w pracy, prześladowanie na studiach

Karolina Korwin Piotrowska jest autorką książki pod tytułem "Wszyscy wiedzieli", w której przedstawia ogromny problem mobbingu. Jej własną historię sprzed lat możemy przeczytać na samym początku książki, by potem poznać treść rozmowy z prześladowanymi osobami w szkołach filmowych działających w Polsce.

Historie Joanny Koroniewskiej i Weroniki Rosati są niezwykle poruszające i dają do myślenia. Jak dowiadujemy się z książki, Joanna Koroniewska przeszła ogromną traumę za sprawą działań Ewy Mirowskiej, która według opowieści aktorki miała się nad nią znęcać. Przykładem takiego mobbingu miało być zabronienie zrobienia sobie dnia wolnego bardzo trudnych chwilach związanych z umieraniem mamy.

Joanna Koroniewska nigdy wcześniej nie opowiadała o tych wszystkich sprawach tak otwarcie i tak emocjonalnie - "Szkoda, że tych tłustych nóg nie możesz sobie obciąć". "Z takim zadem możesz grać co najwyżej kanapę". "Z takim ryjem to w sklepie pracować, a nie być aktorką". "Lubię, jak tak biegasz. Cycki fajnie ci latają". "Z taką twarzą tylko do burdelu na sprzątaczkę". "Aktorka wąska w pasie, ruchać dobrze da się" - takie zdania padać miały pod adresem studentki filmówki.

Weronika Rosati z kolei opisała zachowanie Ewy Mirowskiej będącej wówczas wykładowczynią łódzkiej filmówki. Miała ona umniejszać osiągnięciom Weroniki, a zagraną główną rolę w serialu Mirowska nazwać miała dnem. To mocno podcinało skrzydła młodej aktorce i sprawiało, że czuła się zastraszona.

O tym się mówi: Na jaw wyszło, jak do Adama Małysza zwraca się jego żona. O takim określeniu "Orła z Wisły" nie miał pojęcia nikt

Zerknij tutaj: Popularna stand-uperka oświadczyła się Rafałowi Mroczkowi. Jak na oświadczyny zareagował aktor