Jaką premię odbierze Dawid Kubacki za uzyskanie medalu olimpijskiego? Ile pieniędzy zechce dopłacić skoczkowi PKOl? Robert Lewandowski kasuje takie kwoty w parę godzin.

Dawid Kubacki ma otrzymać premię za zdobycie medalu. Robert Lewandowski zgarnia tyle w 9 godzin działalności

Dawid Kubacki błyszczy na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Sportowiec uzyskał brązowy medal w skokach narciarskich. Drugi skok zaowocował osiągnięciem 103 m, dzięki czemu Dawid Kubacki zaczął prowadzić. Sportowiec z pewnością wiedział już wówczas, że załapie się do pierwszej dziesiątki w konkursie. Kamil Stoch w kłopotliwych warunkach osiągnął odległość 97,5 metrów i odpadł z konkursu.

Choć wielu może się zdziwić, Dawid Kubacki doczekać się ma premii w wysokości 96 tysięcy złotych. Dla przysłowiowego zwykłego Kowalskiego taka suma jest pokaźna, jednak w odniesieniu do zarobków sportowców, pozostawia wiele do życzenia. Takiej premii daleko jest do miana hojnej.

Okazuje się, że w kilka godzin zgarnia tyle Robert Lewandowski, który do połowy 2023 roku ma kontrakt, w ramach którego inkasuje 20 mln euro rocznie (90 mln zł). Daje to niecałe 11 tysięcy złotych na godzinę. „Lewy” potrzebuje zatem 9 godzin, by „uciągnąć” premię Kubackiego za brązowy medal olimpijski, czyli 96 tysięcy złotych (50 tysięcy od PKOl i 46 od ministerstwa sportu) – jak zostało wyliczone przez dziennikarzy "Super Expressu".

O tym się mówi: Marta Kaczyńska opublikowała bardzo ciekawe zdjęcie. Jest zupełnie inne niż reszta na jej Instagramie. O co chodzi

Zerknij tutaj: Politycy i żołnierze zabrali głos w sprawie powrotu obowiązkowej służby wojskowej. Czy faktycznie powrót dawnego rozwiązania jest możliwy