Jak podaje portal "O2", minister zdrowia zapowiedział, że rząd przymierza się do luzowania obostrzeń pandemicznych. W rozmowie z jednym z tabloidów Adam Niedzielski zapowiadał, że być może szybciej niż pierwotnie planowano, wróci nauka stacjonarna. To jeszcze nie koniec zmian. Szef resortu zdrowia zapowiedział także koniec obowiązku noszenia maseczek. Poznajcie szczegóły!

Sytuaja epidemiczna w Polsce

Adam Niedzielski coraz częściej wskazuje, że widoczna jest już poprawa sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Choć tylko we wtorek 8 lutego w naszym kraju poinformowano o nowych 35 960 nowych przypadkach zakażenia koronawiusem, to minister zdrowia wskazuje, że widać już oznaki poprawy sytuacji epidemicznej w Polsce.

W rozmowie z "Faktem" minister Niedzielski wskazuje, że zauważalny trend opadania piątej fali epidemii pozwala z optymizmem myśleć o powrocie do normalności. W perspektywie miesiąca możemy spodziewać się znoszenia kolejnych restrykcji. Jednym z pierwszych kroków będzie zmniejszanie bazy tak zwanych łóżek covidowych. Później mają zostać znoszone kolejne obostrzenia.

Możliwy jest również szybszy powrót dzieci do szkół. W przyszłym tygodniu ma dojść do spotkania ministra Niedzielskiego z szefem resortu edukacji i nauki, Przemysławem Czarnkiem. "Przywracanie nauki stacjonarnej jest absolutnie priorytetem" - dodał Niedzielski.

Co dalej z maseczkami?

Zapytany o maseczki, minister Niedzielski poinformował, że będzie zalecał noszenie maseczek przez osoby, które "czują, że dotknęła je jakaś infekcja". Ich noszenie ma przestać być obowiązkiem, zmieniając się w zalecenie. Rząd chce się odwołać się do rozsądku obywateli w tym zakresie.

Doktor Tomasz Karauda w rozmowie z TVN24 podkreślił, że nie powinniśmy zbyt pochopnie luzować obostrzeń. Przypomniał, jak wielu rodaków zginęło w wyniku Covid-19.

Doktor Tomasz Karauda/YouTube
Doktor Tomasz Karauda/YouTube @TV Słupsk
Doktor Tomasz Karauda/YouTube @TV Słupsk

Co sądzicie o zapowiedziach ministra zdrowia?

To też może cię zainteresować: Seniorzy nie kryją obaw o świadczenie 500 plus. Czy wzrost rent i emerytur pozbawi ich dodatkowych środków

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jarosław Kaczyński dał się przyłapać. Tego po prezesie PiS chyba nikt się nie spodziewał. O co chodzi

O tym się mówi: Książę Harry poszukuje wsparcia u ojca. Co skłoniło go do zwierzeń Karolowi