Księżna Cambridge oficjalnie ogłoszona dzisiaj została nowym patronem Rugby Football League i Rugby Football Union, biorąc na siebie rolę po swoim szwagrze, księciu Harrym.

W oświadczeniu wydanym dziś przez Pałac Kensington czytamy: „Te nowe patronaty, które zostały przyznane Księżnej przez Jej Wysokość Królową, są ściśle powiązane z wieloletnią pasją Jej Królewskiej Wysokości do sportu i korzyściami, jakie może zapewnić przez całe życie, zarówno w naszym społeczności jak i na poziomie indywidualnym".

Księżna Kate królewskim patronem rozgrywek rugby?

Książę i księżna Sussex zmuszeni byli do rezygnacji ze swojego patronatu po tym, jak w marcu 2020 roku skreślili się z powinności starszych członków rodziny królewskiej.

Kate jest słynną fanką sportu i uczestniczyła w rozgrywkach rugby w Wielkiej Brytanii, oraz w turnieju Sześciu Narodów w Paryżu w 2017 roku.

W artykule napisanym dla Vanity Fair w 2014 roku młodsza siostra księżnej Pippa Middleton, opisała swoją rodzinę jednoznacznie... Miłość do sportu: „Rugby było wielką rzeczą dla naszej rodziny, a centralnym punktem były mecze międzynarodowe, które często rozgrywano w sobotnie popołudnia i były tak samo towarzyskie, jak i sportowe. „Planowaliśmy nasze weekendy wokół wielkich meczów, szybki kęs do zjedzenia w przerwie lub lunch na kolanach, zazwyczaj z kurczakiem w cieście lub czymś równie przytulnym i angielskim. Gdybyśmy przegrali, mój tata byłby w stanie rozpaczy resztę popołudnia, jakby sam przegrał grę".

W oświadczeniu Ralph Rimmer, dyrektor naczelny Rugby Football League, ogłosił: „Jesteśmy naprawdę zaszczyceni mianowaniem księżnej Cambridge na królewskiego patrona Rugby Football League. Z przyjemnością witamy ją, podczas przygotowań do goszczenia mężczyzn, Puchar Świata Ligi Rugby Kobiet, Wózków Inwalidzkich i Niepełnosprawności Fizycznej w Anglii tej jesieni".

O tym się mówi: Krzysztof Ibisz doznał kontuzji. Co się stało

Zerknij tutaj: Zdjęcie papieża Benedykta XVI obiegło media. Aż trudno rozpoznać na nim rozpoznać byłego biskupa Rzymu