Ulgi dla seniorów mające obowiązywać w 2022 roku są dobrą wiadomością dla co poniektórych seniorów uprawnionych do pobierania świadczenia emerytalnego.

Nowy Polski Ład zmodyfikował uzgodnienia w paru punktach, pewna grupa seniorów będących na emeryturze ma zyskać na niniejszych zmianach, natomiast część będzie mogła poczuć się oszukana.

Co przyniesie seniorom nowy ład

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Profemes (@profemes.pl)

Nowy ład zachęca seniorów w 2022 roku do przychylności rządowi, wprowadzonymi ulgami, z których seniorzy będą mogli skorzystać. Jednak nie wszyscy będą mieli taką możliwość. Według rządowych zapowiedzi, z owych ulg będzie mieć możliwość skorzystania około ośmiu milionów emerytów.

Zwiększenie wypłacanych do tej pory świadczeń jest wynikiem modyfikacji, na które mieliby liczyć seniorzy. Fundamentalne ulgi, z jakich będą w stanie zrobić użytek seniorzy to w głównej mierze emerytura pozbawiona podatku, a także PIT-0.

Na nowym ładzie według mediów, zyskać mają emeryci będący aktywni zawodowo, a także otrzymujący najniższe świadczenie emerytalne. To miałoby zachęcić seniorów do pozostania w pracy jak najdłużej.

Wskutek reformy podatkowej Polskiego Ładu czynni zawodowo emeryci zaoszczędzić mają w kolejnym roku sumę 800 milionów złotych podatku, albo i więcej.

Zerowy PIT nie dla wszystkich znaczy brak opłaty podatku, albowiem obciążenie to wciąż będzie dotyczyło ewidentnej większości.

Emeryci mają obowiązek nie zapominać o obowiązkowym progu podatkowym, jaki aktualnie jest równy 115 528 zł. Gdy dochody emeryta będą poniżej podanego progu, to osoba ta zwolniona zostanie z podatku zupełnie, dzięki czemu zarobki seniora będą mogły wzrosnąć. Z ulgi mają możność korzystania kobiety po skończeniu 60. roku życia, a także mężczyźni powyżej 65. roku życia.

O tym się mówi: Piotr Cugowski przeszedł spektakularną przemianę. Fanki są zachwycone. Jak teraz wygląda artysta

Zerknij: Żona Macieja Damięckiego kpiną nazywa wysokość emerytury swojego męża. Co dokładnie powiedziała Joanna Damięcka