Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują opady śniegu, a także śniegu z deszczem.

Wiatr ma wystąpić umiarkowany, ale także miejscami dość silny, w obszarach górskich porywy wiatru osiągnąć mają do 100 km/h.

Pogoda nas nie rozpieści

Jak zawiadamia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, środkowe i północne obszary Europy znalazły się w zakresie wpływu niżu przybywającego znad Morza Norweskiego, a także mającego z nim wiele wspólnego układu frontów atmosferycznych.

Wyniki badań ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pokazują, że w czwartek (27.01.2022) zachmurzenie ma być dość spore, na południowym wschodzie przewidywane są większe przejaśnienia. Zima nie odpuszcza. Na wschodzie i południu opady deszczu ze śniegiem, a także śniegu. Pozostała część Polski może głównie spodziewać się na ogół deszczu, jedynie w Sudetach śniegu.

W czwartek temperatura najwyższa od 1 stopnia Celsjusza na wschodzie, około 4 stopnie Celsjusza w obszarze centralnym, do 6-7 stopni Celsjusza na zachodzie. Na rejonach związanych z Karpatami -1 st. C, 0 st. C. Lokalnie może mocno zawiać.

Musimy zatem przygotować się na każdą ewentualność, gdyż warunki atmosferyczne mogą ulec zmianie z godziny na godzinę. W rejonach najbardziej narażonych na silne i porywiste podmuchy wiatru sugeruje się zachowanie najwyższej ostrożności i odpowiednie zabezpieczenie mienia, aby nie zostało porwane, nie uległo uszkodzeniu i nie było jego powodem.

Na stronie IMGW czytamy - Wiatr umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu silny, do 45 km/h, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Porywy wiatru do 70 km/h, nad morzem i w Karpatach do 80 km/h, a w Sudetach nawet do 100 km/h. W górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne

O tym się mówi: Książę Harry chce przybyć do Anglii z dziećmi, ale pod pewnym warunkiem. O co chodzi

Zerknij też tutaj: Maciej Dowbor zaczyna mówić o rozwodzie. Czy jego słowa oznaczają koniec jego małżeństwa z Joanną Koroniewską