Jak podaje portal "Pomponik", przeprowadzony u Piotra Żyły test, wykazał, że skoczek jest zakażony koronawirusem. Wielu kibiców informacja ta mocno zaniepokoiła. Nie tylko obawiają się o stan skoczka, ale także o jego udział w Igrzyskach Olimpijskich. Czy Piotr Żyła straci szansę na udział w zmaganiach olimpijskich w Pekinie?

Piotr Żyła z koronawirusem

Niestety koronawirus nie omija naszej kadry. Pozytywny wynik testu wyeliminował ze stratu w Zakopanem Dawida Kubackiego. Teraz fanów skoków obiegła informacja, że także Piotr Żyła uległ zakażeniu. Informację za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał Polski Związek Narciarski oraz sam zainteresowany.

Obawy fanów wzbudza nie tylko stan zdrowia Piotra Żyły, ale także jego wyjazd na Igrzyska Olimpijskie. Przypomnijmy, olimpijskie zmagania będziemy mogli obserwować od 2 do 22 lutego, a Piotr znalazł się w ogłoszonej przez trenera Doleżala kadrze, obok Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Pawła Wąska oraz Stefana Huli.

Zakażenie i start

O ile o stan zdrowia Piotra fani nie specjalnie muszą się martwić, bo jak zapewnia sam skoczek, czuje się "świetnie" i nieco żartobliwie wskazał, czym zamierza zadbać o swoje zdrowie. Oczywiście nie rekomendujemy brania z niego w tym przypadku przykładu. A co ze startem Żyły na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie?

Aby Piotr Żyła mógł wylecieć do Pekinu, musi uzyskać cztery z rzędu negatywnych wyników testu na koronawirusa. Takiej informacji udzielił sekretarz generalny PZPN Jan Winkiel, cytowany w mediach społecznościowych przez Łukasza Jachimiaka z portalu "Sport".

Myślicie, że zobaczymy Piotra Żyłę na olimpiadzie w Pekinie?

To też może cię zainteresować: Już niebawem do seniorów trafi trzynastka. Ile wyniesie i kiedy dokładnie zostanie wypłacona

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Elżbieta z programu "Rolnik szuka żony" przeżywa trudne chwile. Straciła bliską sobie osobę

O tym się mówi: Adele ze łzami w oczach opowiedziała o tym, co ją spotkało. To bardzo trudny czas dla piosenkarki. Co się stało