Jak przypomina portal "Super Express", Kamil Stoch doznał urazu stawu skokowego w trakcie rozgrzewki prowadzonej na sali gimnastycznej. Kontuzja wykluczył skoczka z konkursów w Zakopanem. Kiedy będziemy mogli zobaczyć Stocha na skoczni?

Kamil Stoch najnowsze informcje w sprawie kontuzji skoczka

O tym, jak dramatycznie wyglądała kontuzja mogli przekonać się fani skoczka, bo zamieścił on zdjęcie uszkodzonego stawu, który wyglądał koszmarnie. U skoczka z Zębu doszło do uszkodzenia torebki stawowej oraz więzadeł. Na szczęście zabiegi, jakim poddawany jest Stoch przynoszą efekt. Jest na tyle dobrze, że Stoch nie musi już nosić stabilizatora, choć nadal odczuwa ból.

Jak poinformował dr Aleksander Winiarski, opiekujący się naszą kadrą, u Kamila Stocha w środę lub w czwartek ma zostać przeprowadzony rezonans magnetyczny, który ma pomóc określić jaki jest stan stawu skokowego i postawić rokowania, co do powrotu Stocha na skocznie. Z całą pewnością skoczek z Zębu nie weźmie udziału w treningach odbywających się na Wielkiej Krokwi we wtorek i środę (18 i 19 stycznia). Czy będzie mógł się pojawić na rozbiegu w kolejnych dniach? Zobaczymy.

Staw skokowy Kamila Stocha/Instagram @Kamil Stoch

To oni pojadą na igrzyska

Po tym, jak zakończył się konkurst indywidualny na Wielkiej Krokwi, sztab trenerski ogłosił skład kadry skoczków na zbliżające się igrzyska w Pekinie. Wśród zawodników, którzy dostali szansę wylotu do Chin znaleźli się Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, a także Stefan Hula.

Żaden ze skoczków, którzy mają wylecieć na igrzyska, nie pojawi się w trakcie konkursów rozgrywanych w Titisee-Neustadt. Doktor Winiarski potwierdził, że szanse na to, że Kamil Stoch wystąpi na igrzyskach bez śladu kontuzji, są duże.

Jak oceniacie szanse naszych skoczków w zmaganiach na igrzyskach?

To też może cię zainteresować: Anna Lewandowska pęka z dumy. W mediach społecznościowych pogratulowała ukochanemu kolejnego sukcesu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pacjent zmagający się z nowotworem już trzy razy miał odwoływaną operację. Głos w sprawie zabrał szpital

O tym się mówi: Pary z dużą różnicą wieku w świecie show-biznesu. Oni mają za nic krytykę i drwiny