Jak podaje portal "O2", 66-letni pacjent onkologiczny spod Lublina mierzy się z podwójnie dramatyczną sytuacją. Wykryto u niego nowotwór złośliwy, a operacja jego usunięcia już trzykrotnie została przełożona. Ostatni raz po tym, jak w szpitalu zabrakło anestezjologa. Szpital zabrał głos w sprawie.

Operacja złośliwego nowotworu wciąż przekładana

Jeszcze w zeszłym roku 66-letni mężczyzna dowiedział się, że zmaga się z nowotworem urologicznym. Niestety okazał się on złośliwy. Już trzykrotnie wyznaczano mężczyźnie termin operacji usunięcia nowotworu. Za każdym razem nie dochodziło jednak do zabiegu. Na przesunięcie dwóch pierwszych terminów miała najprawdopodobniej wpływ trudna sytuacja epidemiologiczna.

W ostatnim przypadku, zabieg usunięcia nowotworu został w ostatniej chwili odwołany. Pacjent przebywał już w placówce, jednak do zabiegu ostatecznie nie doszło w związku z brakiem anestezjologa. 66-latek zmuszony jest ponownie czekać na wyznaczenie kolejnego terminu przeprowadzenia u niego operacji.

Syn mężczyzny przyznaje, że to bardzo stresująca sytuacja zarówno dla samgo pacjenta, jak i jego rodziny. Nie dość, że muszą mierzyć się z nowotworem, to jeszcze operacja jest notorycznie przekładana, a jak wiadomo w chorobach nowotworowych czas zawsze gra na niekorzyść pacjenta.

Sala operacyjna/YouTube @Collegium Medicum
Sala operacyjna/YouTube @Collegium Medicum
Sala operacyjna/YouTube @Collegium Medicum

Szpital zabiera głos w sprawie

Do sprawy odniosły się władze szpitala, które wskazują, że w ostatnim przypadku niemożliwe było przeprowadzenie zabiegu w związku z nieobecnością anestezjologa, który miał przebywać w tym czasie na zwolnieniu chorobowym. Niewystraczająca ilość personelu tej specjalności uniemożliwiała zastąpinie nieobecnego pracownika.

Szpital wskazuje również, że w placówce funkcjonuje również oddział covidowy, który nie pozostaje bez wpływu na funkcjonowanie całego szpitala, w tym sposób szczególny "obciąża Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii". Władze szpitala przeprosiły i zapewniły, że osoby, których operacje zostały odwołane, mają zostać poddani zabiegom w jak najkrótszym terminie".

Sala operacyjna/YouTube @Collegium Medicum
Sala operacyjna/YouTube @Collegium Medicum
Sala operacyjna/YouTube @Collegium Medicum

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Asteroida szersza niż najwyższy budynek na świecie, przemknie dziś blisko Ziemi. Czy mamy powody do obaw

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Anna Lewandowska pęka z dumy. W mediach społecznościowych pogratulowała ukochanemu kolejnego sukcesu

O tym się mówi: Kondolencje płyną z całego świata. Odeszła znana uczestniczka Eurowizji. O kogo chodzi