Jak podaje portal "Wirtualna Polska", w poniedziałek 17 stycznia do naszego kraju zaczęło napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Czeka nas spadek temperatury i opady śniegu.

Niebezpieczna pogoda w poniedziałek

Na poniedziałek 17 stycznia pogoda nie będzie dla nas łaskawa. Synptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia obowiązujące na terenie całego kraju. Dotyczą one silnego wiatru, a także oblodzeń. Od rano z silnym wiatrem musieli mierzyć się mieszkańcy północnej części Polski. Przed południem załamanie pogody dotarło do centrum, a teraz przesuwa się na krańce południowe kraju.

Poniedziałkowa aura jest zapowiedzią nadchodzącego ochłodzenia i powrotu zimy w kolejnych dniach. Już we wtorek we wschodniej części kraju czeka nas pochmurna aura, której towarzyszyć mogą słabe opady śniegu. Mieszkańcy zachodnij części kraju mogą liczyć na przejaśnienia. Obędzie się też bez opadów, co zawdzięczać będziemy wyżowi zlokalizowanemu nad Europą Zachodnią.

We wtorek 18 stycznia na termometrach zobaczymy od -3 do +4 stopni Celsjusza. Mocniej powieje już tylko na Wschodzie, gdzie wiatr w porywach osiągnię prędkość do 60 km/h. Mniejszej szansy opadów i większej liczba przejaśnień należy spodziewać się w środę. Najcieplej będzie na wybrzeżu, gdzie termometry pokażą 5 stopni. Najchłodniej zaś w rejonach podgórskich, gdzie temperatura wzrośnie do -3 stopni Celsjusza. Nad morzem znów silniej powieje.

Mroźny koniec tygodnia

Pod koniec tygodnia pogodę nad Polską będzie kształtował układ niżowy znajdujący się nad Skandynawią. W nocy temperatura wyniesie wówczas od -5 do 0 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na obszarach podgórskich, gdzie miejscami temperatura spodnie do nawet -12 stopni.

W dzień będzie nieco cieplej, bo od -3 do 4 stopni Celsjusza. W rejonach podgórskich na termometrach zobaczymu -8 stopni Celsjusza. W niedzielę nieco więcej przejaśnień, temperatura w dzień wyniesie od -5 do 4 stopni.

Opady śniegu/YouTube @Radomsko24

Doskwiera wam dziś pogoda?

To też może cię zainteresować: Książę Harry zecydował się na zaskakujący krok. Czy spotka się z królową Elżbietą II w sądzie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jarosław Kaczyński wspomniał ważną dla siebie osobę. "Pozostawiła po sobie najlepszą pamięć i niemożliwą do zapełnienia pustkę"

O tym się mówi: Zaskakujące wieści o związku Grażyny Torbickiej. Nie było tego w noworocznych planach. O co chodzi