Jak podaje portal "Super Express", nie żyje Stefan Dembowski. Był założycielem cieszącego się dużą popularnością zespołu Balkan Express. Muzyczny klimat jego utworów nawiązywał do szeroko pojętych Bałkanów. Setki fanów artysty nie kryje smutku, przyznając, że śmierć artysty jest dla nich ogromnym ciosem.

Kim był Stefan Dembowski

Stefan Dembowski był założycielem oraz liderem grupy Balkan Express. Muzyka jaką tworzył, inspirowana była kolorytem Bałkanów. Utwory wykonywane były zarówno w języku polskim, jak i w oryginalnych językach krajów bałkańskich. Dembski w 1972 roku pojechał do ówczesnej Jugosławii.

Bałkańska muzyka skradła serce młodego muzyka. Koncertował w krajach wchodzących w skład Jugosławii. W trakcie podróży poznał swoją ukochaną żonę Natkę, która dzieliła jego miłość do bałkańskiej muzyki. Dembowski wrócił do Polski w połowie lat 90. ubiegłego wieku, przyjechała z nim zarówno żona, jak i syn Sebastian.

Najpierw założył Tyrolską Kapelę Stefana, a w 2009 roku Balkan Express, którego zadaniem było przybliżnie Polakom muzyki bałkańskiej. Stefan Dembowski nie tylko mógł się pochwalić talentem wokalnym, ale także umiejętnością gry na wielu instrumentach - grał m.in. na trąbce, perkusji i instrumentach klawiszowych. Koponował i wykonywał aranżacje.

Informację o śmierci artysty podała jego rodzina. Przyjaciel z kolei poinformował, że ostatnie pożegnanie Stefana Dembowskiego odbędzie się w piątek 14 stycznia. Uroczystości żałobne mają rozpocząć się o godzinie 10 w kościele Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu. Ciało zmarłego spocznie na Cmentarzu Komunalnym nr 2.

Znaliście twórczość Stefana Dembowskiego?

To też może cię zainteresować: Niepokojące doniesienia o stanie zdrowia Kamila Stocha. Dlaczego PZN wysyła go na urlop

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Papież Franciszek dał się przyłapać w niecodziennej sytuacji. Nikt nie spodziewał się zobaczyć głowy kościoła w takim miejscu

O tym się mówi: Zaskakujące doniesienia o Harrym i Williamie. Czy mają przyrodniego brata