Świadczenia emerytalne są wynikiem opłacania składek emerytalnych, oraz udokumentowanych lat przepracowanych na etacie. Niejednokrotnie możemy usłyszeć gorzkie słowa z ust pobierających świadczenia emerytalne seniorów, którzy przyznają się do sporych trudności w po radzeniu sobie z niskimi kwotami otrzymywanymi z zakładu ubezpieczeń społecznych.

Dodatkowe 200 złotych do emerytury, jednak dla wąskiej grupy świadczeniobiorców

Rząd chcąc zdobyć przychylność elektoratu wśród seniorów oferował 13 i 14 emeryturę jako dodatek do emerytury podstawowej.

Pewna grupa świadczeniobiorców otrzymuje również 500 plus dla seniora. Jeszcze inną formą wsparcia emerytów ma być dodatek w postaci 200 zł dopłacanych do emerytury, jednak to świadczenie zasadniczo różni się od w wymienionych wyżej, gdyż to nie Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma wypłacać owe 200 zł.

Jak donosi "Gazeta.pl", 200 zł dodatku do emerytury dotyczyć ma wyłącznie świadczeniobiorców, którzy w przeszłości pracowali jako strażacy w Ochotniczej Straży Pożarnej. To byli ochotniczy strażacy i strażaczki mają prawo do wnioskowania o dodatkowe 200 zł do emerytury przy deklaracji gotowości do wzięcia udziału w akcji co najmniej raz do roku, a w przypadku mężczyzn wiek emerytalny to 65 lat, w przypadku kobiet 60 lat.

Ponadto warunkiem możliwości wnioskowania o dodatkowe 200 zł do emerytury jest przepracowanie w służbie ochotniczej straży pożarnej 20 lat przez kobiety 25 lat przez mężczyzn.

Wniosek należy złożyć u miejskiego lub powiatowego komendanta straży pożarnej, którego zadaniem będzie rozpatrzenie wniosku i podjęcie decyzji o ewentualnym przyznaniu dożywotniego świadczenia w wysokości 200 złotych.

O tym się mówi: Zaskakujące doniesienia o Michale Wiśniewskim. Stanął w obronie żony i rzucił w kogoś krzesłem. O co poszło

Zerknij: Wiadomo, jak sylwestrową noc spędzą politycy. Kto zaszyje się w domu, a kto spędzi go w większym gronie