Jak przypomina portal "O2", 6-letnia Maja została przewieziona ze szpitala w Kutnie, do jednej z łódzkich placówek, gdzie zmarła. Jedną z najbardziej prawdopodobnych przyczyn śmierci małej dziewczynki był zespół pocovidowy określany jako "PIMS". Sprawą zajął się już Rzecznik Praw Pacjenta.

Nie żyje 6-letnia Maja z Kutna

Dziewczynka w listopadzie trafiła do szpitala w Kutnie. U Mai pojawiła się wówczas gorączka, którą poprzedził ból jednej strony szyi. Potem pojawiła się plamista wysypka na jej nogach. 6-latka czuła się coraz gorzej, nie miała apetytu i siły. Lekarze zdecydowali się podać jej antybiotyk i zatrzymać w szpitalu.

U dziewczynki przeprowadzono test na covid, ale dał on wynik negatywny. Podawane leki nie poprawiały stanu dziewczynki. W końcu zdecydowano się o przewiezieniu jej ze szpitala w Kutnie do jednej z łódzkich placówek. Lekarka miała powiedzieć mamie dziewczynki, że "będąc sama na oddziale i mając tylu pacjentów nie jest w stanie odpowiednio zająć się moim dzieckiem i że boi się, że może coś przeoczyć".

Karetka/YouTube @Klodzko needs Batman
Karetka/YouTube @Klodzko needs Batman
Karetka/YouTube @Klodzko needs Batman

Lekarze w łódzkim szpitalu robili co mogli, aby uratować życie Mai. Jednak godzinna reanimacja dziewczynki nie powiodła się. 6-latka zmarła. Zdaniem rodziców rodzice ze szpitala w Kutnie dopuścili się rażących zaniedbań. Nie brali oni nawet pod uwagę, że u Mai mogło dojść do PIMS. Brak odpowiedniej diagnozy doprowadził do zgonu dziewczynki.

Rzecznik Praw Pacjenta zajął się sprawą

Sprawą śmierci Mai zajęła się Prokuratura Regionalna w Łodzi. Prowadzone jest ono pod kątem narażenia na "bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślnego spowodowania śmierci" dziewczynki.

Do działań przystąpił także Rzecznik Praw Pacjenta. Prowadzone przez niego działania mają dać odpowiedź na pytanie, czy w tym przypadku doszło do naruszenia praw małej pacjentki zarówno w kutnowskim, jak i łódzkim szpitalu.

Szpital/YouTube @Radio5
Szpital/YouTube @Radio5
Szpital/YouTube @Radio5

O dalszym rozwoju sytuacji z pewnością będziemy was informować.

To też może cię zainteresować: Anna Mucha pokazała zaskakujące zdjęcie. "To ślubne już jest". Gwiazda znowu intryguje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Świąteczna kartka Harry'ego i Meghan zradziła całą prawdę. Jej opis mocno daje do myślenia. O co chodzi

O tym się mówi: Agata Kornhauser-Duda po raz kolejny zaskoczyła wszystkich. Takich doniesień o pierwszej damie nie spodziewał się nikt