Jak przypomina portal "Super Express", Agata Kornhauser-Duda dorobiła się przydomku milczącej pierwszej damy. Żon prezydenta Andrzeja Dudy stara się trzymać z dala od blaszku fleszy. Nie udziela wywiadów i nie zabiera głosu w ważnych sprawach społeczno-politycznych. Tym bardziej zaskakują najnowsze doniesienia. O czym w nich mowa?

Milcząca pierwsza dama

Choć Agata Kornhauser-Duda konsekwentnie milczy w ważnych sprawach, nie oznacza to, że nie angażuje się w różnego rodzaju działania. Żona prezydenta Andrzeja Dudy może się pochwalić całkiem napiętym kalendarzem. Przed wybuchem pandemi koronawirusa często spotykała się z uczniami i młodzieżą w szkołach, czy podopiecznymi różnych fundacji.

Epidemia koronawirusa, choć zmieniła formę spotkań odbywanych przez Agatę Kornhauser-Dudę, to nie zmniejszyła ich ilości. Wśród spraw, którym się poświęca się pierwsza dama, są spotkania ze specjalistami, z którymi omawia kwestie dotyczące młodych ludzi - wszystko w ramach zainicjowanej przez nią akcji "Usłyszeć Dzieci". Na brak zajęć nie narzekała także przed świętami. Wspólnie z mężem spotkała się z żołnierzami.

Zaskakujące fakty

Za sprawą tygodnika "Polityka" światło dzienne ujrzały zaskakujące doniesienia na temat pierwszej damy. Z artykułu wynika, że Agata Kornhauser-Duda dobrze dogaduje się z szefową kancelarii prezydenta, Grażyną Ignaczak-Bandych. Jeden z byłych współpracowników prezydenta zdradził zaskakujący fakt.

Przyznał, że o awansach w Pałacu Prezydenckim decydować ma nie prezydent, ale jego żona. Informator "Polityki" zapytany o to, dlaczego to nie prezydent zajmuje się takimi kwestiami, odpowiedział, że prezydent Andrzej Duda, nigdy nie zajmował się zarządzaniem i "nie wie, jak to się robi".

Dodał również, że Andrzej Duda zawsze był "politycznym singlem" i nie jest dla niego ważne budowanie zgranej ekipy. Najbardziej zaskakujące jest to, że prezydent "trochę boi się żony". Źródło tygodnika zdradziło, że wiele razy prezydent nie chciał zgadzać się na jakieś pomysły z obawy o to, co powie pierwsza dama.

Zaskoczyło was to?

To też może cię zainteresować: Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy powiedział, co myśli o zawetowaniu przez syna ustawy medialnej. Mówił tez o przyszłości głowy państwa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Anna Mucha znowu intryguje. Co oznacza opublikowane przez nią zdjęcie

O tym się mówi: Monika Miller poznała diagnozę. Lekarze nie mieli dla niej dobrych wiadomości. Co jej dolega