Tego dnia w budynku Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zapanował głęboki smutek. Duchowny skończyłby 90 lat w dniu Wigilii Bożego Narodzenia. Swoim parafianom poświęcił cztery dekady swojego życia w posłudze kapłańskiej.

Poproszony o intencję wspólnej modlitwy poprosił o coś, co mocno zapada w pamięć

27 grudnia w poniedziałek odbyły się uroczystości pogrzebowe duchownego w Wąwolnicy. Był to także dzień imienin egzorcysty.

Kapłana pożegnały tłumy polityków, a także wiernych przybyłych pomimo pandemiczny w zagrożeń. Jak podaje pomponik, wielu ludzi odwiedzało księdza Jana w sanktuarium, by prosić go o rozmowę, duchowe przewodnictwo, spowiedź, modlitwę, Czy choćby tylko wysłuchanie. Nikt nie został odesłany z kwitkiem, gdyż kapłan zawsze był w stanie znaleźć czas dla wiernych.

Proboszcz parafii św Wojciecha w Wąwolnicy ksiądz Jerzy ważny opowiedział prasie o rozmowie, jaka odbyła się między nim, a księdzem Janem przed jego śmiercią. Podczas podróży do lubelskiego ośrodka ksiądz Jerzy zapytał egzorcystę, jaka jest intencja ich wspólnej modlitwy.

Odpowiedź może świadczyć o tym, że ksiądz Jan przeczuwał własną śmierć - Koronka o dobre przejście do domu Ojca - odpowiedział ksiądz Jan. Przyznał tego dnia, że umrze i ujrzy Pana Jezusa...

Wielokrotnie słyszymy o historiach ludzi, którzy przeczuwali lub przewidzieli własną śmierć. Ich znamienne słowa, czy nietypowe zachowanie często nie od razu budzą czujność najbliższych, którzy dopiero po "fakcie" zdają sobie sprawę z tego, że zmarły prosił o modlitwę, domykał zaległe, niezałatwione jeszcze sprawy, czy po prostu się pożegnał.

Co o tym sądzicie? Znacie takie historie?

O tym się mówi: Stefano Terrazzino skomentował słowa Ivana Komarenki. W tle niespodziewane odejście Żory Korolyova

Zerknij też tutaj: Katarzyna Tusk opublikowała zdjęcie z córką. Pewien szczegół bardzo nie spodobał się internautom. O co chodzi

Nie przegap tego: Ponure doniesienia o przypuszczeniach Williama i Harry'ego w sprawie księżnej Diany. Czy bracia prowadzą tajne dochodzenie