Jak podaje portal "Super Express", w poniedziałek 27 grudnia prezydent Andrzej Duda przedstawił swoją decyzję dotyczącą kontrowersyjnej ustawy, potocznie określanej jako "lex TVN". Z całą pewnością wybór głowy państwa nie wszystkim przypadnie do gustu.

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję w sprawie "lex TVN"

Tuż po świętach prezydent Andrzej Duda zdecydował się przedstawić opinii publicznej swoją decyzję dotyczącą nowelizacji ustawy medialnej. Prezydent przyznał, że okres świąt Bożego Narodzenia nie był dla niego tylko beztroskim czasem, bo "sen z powiek spędzała" mu ustawa medialna.

Prezydent Andrzej Duda / YouTube:  Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda / YouTube: Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda / YouTube: Andrzej Duda

Prezydent Duda przypomniał, że zmiany proponowane przez posłów obozu Zjednoczonej Prawicy budził sporo kontrowersji od momentu, kiedy projekt pojawił się w Sejmie. Na wstępie prezydent przyznał, że od początku brał pod uwagę tylko dwie możliwości. Pierwszą z nich było zawetowanie ustawy, drugą zaś skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego bez podpisu.

Prezydent Andrzej Duda zdecydował się na zawetowanie ustawy, wskazując, że znowelizowane przepisy uderzałyby w międzynarodową umowę zawartą między stroną polską a amerykańską. Prezydent podkreślił, że jeśli my nie będziemy przestrzegać podpisanych umów, to inni też nie będą ich przestrzegali.

Prezydent Andrzej Duda/ YouTube @TVP Info
Prezydent Andrzej Duda/ YouTube @TVP Info
Prezydent Andrzej Duda/ YouTube @TVP Info

Prezydent podkreślał również, że w ostatnim czasie rozmawiał z wieloma wyborcami, którzy podkreślali, że nie potrzebny jest nam teraz kolejny spór. Dodatkowo wskazał, że poprawka wprowadzona w drugim czytaniu ustawy pozbawiała go konstytucyjnych prerogatyw.

Prezydent podkreślił, że zmiany w zakresie podejmowanym przez ustawę są sensowne. Mowa o ograniczeniu udziału w akcjach przez zagraniczne podmioty. Nie powinno się to jednak odbywać wobec podmiotów, które już funkcjonują na polskim rynku i decyzjami państwa dostało zgodę na działanie.

Co sądzicie o decyzji prezydenta Andrzeja Dudy?

To też może cię zainteresować: Joe Biden z żoną wygłosił swoje pierwsze świąteczne orędzie jako prezydent. Jill Biden zachwyciła kreacją, a ich pies zdobył serca internautów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Magda Gessler zaskoczyła fanów. W takim wydaniu nie oglądamy jej zbyt często

O tym się mówi: Ujawniono imię najmądrzejszego członka rodziny królewskiej. Kto według Akademii Oksfordzkiej wyprzedził Kate Middleton