Prezydent Joe Biden rozpoczął obchody swoich pierwszych Świąt Bożego Narodzenia na stanowisku głowy państwa Stany Zjednoczone, dzwoniąc do członków służby wojskowej stacjonujących na całym świecie, składając im życzenia świąteczne i wyrażając wdzięczność za ich służbę i poświęcenie dla narodu.

Świąteczne orędzie Joe Bidena

Wraz z żoną Jill i ich szczeniakiem, prezydent przemawiał w sobotę za pośrednictwem wideo do członków służby reprezentujących armię, korpus piechoty morskiej, marynarkę wojenną, siły powietrzne, siły kosmiczne i straż przybrzeżną stacjonujących w bazach w Katarze w Rumunii, Bahrajn i Stanach Zjednoczonych.

„Jako wasz naczelny dowódca chciałem skorzystać z okazji, aby podziękować, podziękować, podziękować” – powiedział członkom służby. „Jesteśmy wdzięczni za waszą odwagę, wasze poświęcenie, nie tylko wasze poświęcenie, ale także poświęcenie waszych rodzin”.

Przemawiając ze studia założonego w Białym Domu, Biden powiedział im, że są „solidnym stalowym kręgosłupem narodu” i podkreślił „naprawdę święty obowiązek”, jaki muszą ponosić opiekując się obywatelami i ich rodzinami.

Jill Biden wyraziła współczucie z powodu trudności, jakie ich rodziny doświadczają podczas spędzania wakacji z dala od swoich bliskich, zauważając, że Bidenowie doświadczyli tego samego, gdy ich syn Beau, który służył jako major Gwardii Narodowej Armii Delaware, został wysłany do Iraku.

Bidenowie zaplanowali z rodziną stosunkowo spokojne Święta Bożego Narodzenia w Białym Domu. Według Białego Domu w piątek wieczorem prezydent i pierwsza dama uczestniczyli we Mszy wigilijnej Świętej Trójcy, a także zorganizowali kolację ze swoimi dziećmi i wnukami, co jest tradycją rodziny Bidenów.

Jill Biden prezentowała się fenomenalnie w swojej stylizacji, należy podkreślić, że pięknie jest w czerwonym pierwszej damie USA. Ich pupil - owczarek niemiecki także szybko zdobył sympatię internautów!

O tym się mówi: Justyna Żyła zdradziła ponury sekret dotyczący jej byłego męża. Co zrobił Piotr Żyła przed wigilią

Zerknij: Nowe doniesienia dotyczące rozstania Maryli Rodowicz z Andrzejem Dużyńskim. Co tak naprawdę mężczyzna zabrał podczas wyprowadzki