Jak podaje "Super Express", 30 września bieżącego roku, seniorka przygotowała się do grzybobrania i wyszła z domu. Zabrała ze sobą białe wiaderko, nożyk i udała się do pobliskiego lasu, by nazbierać grzybów. Nie wróciła do domu. Trwają poszukiwania zaginionej.

77-latka znała te lasy jak własną kieszeń

źródło: Super Express

Z zeznań jej siostry wiemy, że seniorka dobrze znała każdy skrawek lasu, więc nie mogła tak zwyczajnie się zgubić... Gdy do godziny siedemnastej Zofia Kottas nie wróciła do domu z grzybobrania, bliscy kobiety zawiadomili policję.

Seniorka poszukiwana od kilku dni na bagbach biebrzańskich zaginęła bez śladu. Córka zaginionej, także przybyła na Podlasie z Pabianic 54-letnia Izabela Żukowska powiedziała mediom, że jej mama pochodząca z tamtych stron od dawna miała swoje stałe miejsca, w których zbierała grzyby, zna te tereny doskonale - Mama pochodzi z tych stron, zna te lasy doskonale, ma swoje stałe grzybowe miejsca. Kobieta dodała, że zaginiona nie zabrała ze sobą ani telefonu, ani pieniędzy, ani też dokumentów.

Zaginęła rudowłosa seniorka

Zaznaczyła, że ma głęboką nadzieję, że jedynie straciła pamięć i bez dobrej orientacji w terenie może błąka się gdzieś po bagnach, albo wsiadła komuś do samochodu i nie wie gdzie jest. To oznacza, że córka zaginionej wciąż ma nadzieję, że mama żyje i nie stało się jej nic złego. Wielokrotnie zaznaczaliśmy to, jak ważne jest branie ze sobą telefonu na grzybobranie lub wychodzenie do lasu w towarzystwie, aby w razie potrzeby móc szybko uzyskać pomoc.

Dotyczy to szczególnie osób starszych, a w dobie promowania preparatów zwanych szczepionkami, na sto procent trzeba wychodzić z domu w towarzystwie, gdyż nie wiadomo kiedy zaczną się skutki uboczne przyjęcia preparatu. Zaginiona ma około 155 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, a w dniu zaginięcia ubrana była w czerwony polar, czarne spodnie, oraz gumowce w kolorze zielonym. Każdy, kto może udzielić jakiejkolwiek informacji dotyczącej aktualnego miejsca pobytu zaginionej lub tego, co się mogło z nią stać, proszony jest o niezwłoczny kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Grajewie pod numerem telefonu 47 718 42 38 lub dzwoniąc na numer 112.

Zerknij tutaj: Gdzie najlepiej wybrać się na grzyby, żeby nie wrócić z pustym koszykiem? Mapa grzybów zapewni bogate grzybobranie

Zerknij: Aleksandra Kwaśniewska szczerze o macierzyństwie. To pierwsze jej takie wyznanie