Media obiegła dość istotna informacja dla wielu Polaków. "Goniec" donosi, że 23 sierpnia w zeszły poniedziałek, prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy regulującej zasady utrzymania czystości i porządku. Kogo będzie dotyczyć wyjątek od segregacji odpadów? Kogo najbardziej dotkną nowe, maksymalne stawki za wywóz śmieci?

Dla wielu Polaków stawki za wywóz śmieci kilkukrotnie wzrosły

Zatwierdzona przez Andrzeja Dudę nowelizacja ustawy, którą podpisał 23 sierpnia w poniedziałek, uregulować ma przepisy za pośrednictwem wprowadzenia stawki maksymalnej opłaty wyliczanej w oparciu o ustalenia dotyczące stanu zużycia wody.

Nie tak dawno, wzrósł koszt wywozu odpadów, co w znacznym stopniu wpłynęło na dobowy budżet wielu Polaków. Według opinii Ministerstwa Klimatu i Środowiska zatwierdzone i podpisane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę nowe przepisy przez miałyby za za zadanie ograniczenie kosztów gminnej gospodarki odpadowej.

To z kolei mogłoby poskutkować obniżką opłat dla mieszkańców. Nowelizacja ustawy, nad którą pochylił się prezydent Andrzej Duda, stanowiła część dyskusji publicznej traktującej o utrzymaniu czystości i porządku.

Wciąż trwają debaty nad problemem dotyczącym sprawiedliwego naliczania opłat za wywóz i gospodarkę odpadami. Wiele przypadków to branie pod uwagę ilość zużytej wody. Z racji tego, że prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację regulującą maksymalną stawke miesięczną za wywóz odpadów, nikt nie będzie już mógł samowolnie zagospodarować i naliczać wedle życzenia stawek, które miesięcznie nie będą mogły przekroczyć 150 złotych!

Co o tym sądzicie? Z jakimi opłatami warto zrobić podobnie?

O tym się mówi: Rząd zapowiedział zaostrzenie istniejących restrykcji sanitarnych. Jakie województwa czekają zmiany i za co

Zerknij też tutaj: „Cud medyczny”: chłopiec urodzony z mózgiem wyrastającym poza czaszkę kończy dwa lata. Jak żyje dzisiaj

Nie przegap też tego: Kolejne szczegóły ze ślubu Edwarda Miszczaka i Anny Cieślak ujrzały światło dzienne. Nie zabrakło poruszających scen