"Interia" podaje, że Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało zaostrzenie ograniczeń sanitarnych w wybranych pojewództwach w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że obszary Polski, które noszą znamiona najniższego procenta "wyszczepienia", dotknięte zostaną zaostrzeniem rządowych restrykcji koronawirusowych.

Loterie, kampanie reklamowe, punkty szczepień w każdym miejscu - czy skutecznie zachęcają do przyjęcia preparatów

Z pandemicznych historii wiemy, że jest to czas jeden z najczarniejszych w dziejach dotkniętych zarazą zakątków świata. Ludzie masowo umierali w domach, placówkach medycznych, czy na ulicach, a ich ciała usuwane były w jak najszybszym tempie, aby nie doszło do eskalacji rozprzestrzeniania się zarazy.

Obecna pandemia przybrała bardzo odmienne oblicze, do którego trzeba było niezwłocznie dostosować oficjalną definicję pandemii. Przez ogłoszenie jej faktycznie straciło życie wiele milionów ludzi, co ostatnimi czasy mocno niepokoiło specjalistów i naukowców z wszelkich dziedzin medycyny.

Loterie i zastosowana na szeroką skalę kampania reklamowa skutecznie zachęciły wielu Polaków do wzięcia udziału w rządowym projekcie szczepieniowym, a tak zwane szczepciobusy ułatwiły mieszkańcom mniejszych miejscowości skorzystanie z propozycji szczepienia. Mimo to, zaniepokojony resort zdrowia postanowił zachęcić do nieprzymusowego zaszczepienia się zaostrzeniem restrykcji w wybranych obszarach Polski.

Choć potwierdzona ilość zakażeń ostatnimi czasy wyniosła 102 osoby na cały kraj, a ofiar śmiertelnych nie było, rząd zapowiadając ogłoszenie czwartej fali wcale nie żartował, a na dowód tego, rejony o najniższej liczbie zaszczepionych osób objęte będą zaostrzonymi restrykcjami - Tego, że pewne obostrzenia się pojawią, możemy być pewni, że pewien rygor zostanie zaostrzony, w większości w tych województwach, które mają bardzo niski poziom zaszczepienia - zapowiedział Andrusiewicz.

Wymienił bez pardonu województwa, które dotyczyć będą zmiany - woj. podkarpackie. - Dalej jest woj. lubelskie, woj. opolskie, które weszło do pierwszej piątki województw z niskim wyszczepieniem. Trochę lepiej zaczyna sobie radzić woj. podlaskie, ale jest jeszcze woj. warmińsko-mazurskie i woj. świętokrzyskie.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Danuta Holecka spróbuje swoich sił w zupełnie nowym formacie. Czy dziennikarka przyjmie zaskakującą propozycję? Mieszane uczucia widzów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kolejne szczegóły ze ślubu Edwarda Miszczaka i Anny Cieślak ujrzały światło dzienne. Nie zabrakło poruszających scen