Kiedy Maria i AJ Santa Maria dowiedzieli się, że ich nienarodzone dziecko, Lucas, urodzi się z egzencefalią, stanem uważanym za śmiertelny, w którym jego mózg wyrósł poza czaszkę, nie spodziewali się, że przeżyje poród...

Niesamowita wola życia?

„Udawaliśmy, bo kiedy zdecydowaliśmy się go urodzić, wiedzieliśmy, że to będzie tylko kilka minut, aby go zatrzymać” – powiedziała Maria WNDU . „Teraz ma już dwa lata”. To dlatego, że Lucas przeciwstawił się przeciwnościom losu, stając się pierwszym znanym dzieckiem, które przeżyło tę chorobę.

Według Hackensack Meridian Health „egzencefalia jest spowodowana rzadką wadą cewy nerwowej. Oznacza to, że rozwijający się mózg jest narażony na działanie płynu owodniowego i innych szkodliwych powikłań w macicy”. Ponieważ nikt nie przeżył tego stanu, rodzina Santa Maria przygotowywała się na śmierć Lucasa w momencie porodu.

Ich inne dzieci były tam, aby go powitać, był także fotograf, a rodzina skontaktowała się z domem pogrzebowym. Lucas miał jednak inne plany. W rzeczywistości, pomimo wybrzuszenia na głowie, Lucas wydawał się być zdrowym noworodkiem, oddychającym i jedzącym samodzielnie. Widząc, że Lucas przeżył poród, lekarze szybko przygotowali się do przeprowadzenia przełomowej operacji. „Musieliśmy wykonać operację”, powiedział dr Timothy Vogel, neurochirurg dziecięcy w Szpitalu Dziecięcym Josepha Sanzani. „Nie było instrukcji ani literatury, która mówiłaby, jak to naprawić”.

Dr Vogel opisał tę procedurę w wywiadzie dla WNDU, mówiąc: „Zapewniliśmy mu skórę głowy, a to, co się dzieje, to warstwy mózgu, które faktycznie utworzyły kość. Dzięki temu był w stanie uformować kość wokół sporej części swojej czaszki”.

Dzięki innowacjom lekarzy i chęci jego rodziców, aby zgodzić się na życie, Lucas ma teraz dwa lata, a w przypadku tej choroby to prawdziwy cud medyczny. „Zawsze mówimy, że Bóg ma plan dla każdego i myślę, że miał coś większego dla Lucasa i dla nas” – powiedział AJ. Maria mówi, że chociaż przyszłość Lucasa jest nieznana, czuje się pobłogosławiona przez czas, który już przeżyli.


YouTube/ABC News

Co o tym sądzicie?

Zobacz także: Miłosz Kłeczek to jeden z najdroższych dziennikarzy TVP. Ile zarabia ulubieniec Kurskiego? Ta kwota powala na kolana

Może cię zainteresować: Krzysztof Krawczyk zostanie upamiętniony w wyjątkowy sposób. Czy syn muzyka również zrobi wielką karierę? Fani są wzruszeni do łez