Jak przypomina portal Radio Zet, w piątek 30 lipca opublikowane zostało rozporządzenie podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę, które spowoduje ogromne podwyżki pensji. Nowe, wyższe wypłaty otrzymają wiceministrowie, a także premier oraz marszałkowie Senatu i Sejmu, a także wiele osób, które zajmują stanowiska kierownicze.

Ogromne emerytury!

Doskonale wiadomo jednak, że wyższa pensja powoduje zwiększenie składek emerytalnych. Nietrudno zatem wywnioskować, że politycy będą mogli z tego tytułu liczyć na wyższe emerytury!

Zgodnie z nowym rozporządzeniem premier oraz marszałkowie będą otrzymywać 20 tysięcy miesięcznie, natomiast parlamentarzyści będą zarabiać 12500 złotych! Opublikowane przez Instytut Emerytalny wyliczenia pokazują, że dzięki temu posłanki oraz posłowie co miesiąc przekażą na składkę emerytalną o 976 złotych więcej.

Czy podwyżki dojdą do skutku?

Kadencja obecnych polityków zakończy się za 26 miesięcy. Zatem politykom uda się odłożyć na swoją emeryturę o 25 tysięcy złotych więcej, niż odłożyliby gdyby podwyżki nie doszły do skutku.

Warto jednak zaznaczyć, że Klub Koalicji Obywatelskiej chce wprowadzić projekt, który uchyli opublikowane przez prezydenta rozporządzenie.

Czy zatem zapowiadane podwyżki faktycznie dojdą do skutku? Nie da się ukryć, że Polacy nie są zadowoleni z takiego kroku prezydenta, podczas gdy w naszym kraju od pewnego czasu inflacja po prostu szaleje!

Jak informował portal "Życie Polska": KOLEJNY SUKCES POLAKÓW PODCZAS IGRZYSK OLIMPIJSKICH W TOKIO! GRATULACJE ZŁOŻYŁ PREZYDENT ANDRZEJ DUDA

Przypomnij sobie: OLIWIA BIENIUK WCHODZI W DOROSŁOŚĆ I SIĘ USAMODZIELNIA. CÓRKA ANNY PRZYBYLSKIEJ SIĘ PRZEPROWADZIŁA. GDZIE ZAMIESZKUJE I CZY PIERWSZA NOC BYŁA TRUDNA

Portal "Życie Polska" pisał również: CO TAK NAPRAWDĘ WYDARZYŁO SIĘ W KATOWICACH I DLACZEGO MŁODA KOBIETA ZNALAZŁA SIĘ POD KOŁAMI AUTOBUSU? ŚWIADEK ZDARZENIA ZABRAŁ GŁOS NA TEN TEMAT

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: 19-LATKA WPADŁA POD AUTOBUS I OSIEROCIŁA DWOJE DZIECI. MALUCHY ZOSTAŁY BEZ MAMY, A INTERNAUCI SĄ BEZLITOŚNI. POD ADRESEM DZIEWCZYNY PADAJĄ ZŁE SŁOWA